Zapowiedź i obsada sędziowska piętnastej kolejki

Przed nami już ostatnia jesienna seria gier. Wszyscy czekają już na zasłużony odpoczynek, a kto się na niego uda w lepszym humorze o tym zadecydują ostatnie mecze. W ten weekend będzie ich siedem, ponieważ spotkanie rezerwa Piasta Gliwice z BKS Stal Bielsko-Biała zostało przełożone na 21 listopada.

Kolejka rozpocznie się w sobotnie przedpołudnie w Rudzie Śląskiej. Miejscowy Grunwald zagra z LKS Czaniec. Goście są w totalnym kryzysie, nie zdobyli bramki od czterech spotkań i na pewno będą chcieli chociaż trochę poprawić sobie humory przed długa zimą. Grunwald ma tylko dwa oczka mniej od Czańca i na pewno będzie chciał podskoczyć w tabeli. Kolejne pięć spotkań odbędzie się o godzinie 13.00. Pniówek Pawłowice zagra z rezerwami Podbeskidzia i będzie faworytem tego starcia. Bielszczanie będą jednak chcieli odbudować się po ostatniej porażce. Lider, Rekord Bielsko-Białą zagra w Chorzowie z Ruchem. Jeśli Chorzowianie nie wystawią zbyt mocnego składu, to Rekordziści powinni świętować w sobotę mistrzostwo jesieni. W Bytomiu miejscowe Szombierki zagrają z LKS Bełk. To będzie bardzo ważny mecz, bo może zdecydować, która z drużyn zimę spędzi w pierwszej "siódemce". Rezerwy Górnika Zabrze zmierzą się z Piotrówką i w tym meczu powinniśmy zobaczyć kilka bramek, a Zabrzanie dzięki wygranej zimę spędza na wysokim miejscu. Ciekawie powinno być też w Zdzieszowicach, gdzie miejscowy Ruch zagra z GKS Jastrzębie. Dla jednych i drugich ten mecz będzie szansą do włączenia się w realną walkę o utrzymanie. Kolejkę zakończy hitowe starcie w Częstochowie, gdzie Skra zagra z Odrą Opole. W tym meczu może wydarzyć się wszystko i spodziewać się można naprawdę wielkich emocji.

Poniżej pełne zestawienie, wraz z obsadą sędziowską, piętnastej kolejki trzeciej ligi śląsko-opolskiej:

Grunwald Ruda Śl. - LKS Czaniec 14-11 11:00 Babiarz Jacek
Pniówek 74 Pawłowice - Podbeskidzie BB 14-11 13:00 Górecki Mirosław