Zwycięstwo juniorów i remis trampkarzy

W niedziele 07.06.2015 r. odbyła się kolejna kolejka zmagań juniorów i trampkarzy. Na stadionie w Czańcu, rywalem podopiecznych Macieja Żaka był Klub Sportowy Bestwinka. Pierwsi mecz, tradycyjnie o 10:00 rozegrali mecz trampkarze. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a bramkę zdobył Waldemar Wolf, który dobił strzał Sebastiana Wiśniowskiego z 11 metrów. Natomiast w samo południe na boisko wyszłastarsza grupa Macieja Żaka, która rozprawiła z kwitkiem czwartą siłę rozgrywek 4:2. Bramki dla LKS-u zdobyli: Damian Majdak i Wojciech Gałuszka (po dwie). Juniorzy przez cały mecz kontrolowali przebieg spotkania. Pierwsza połowa była dobra w wykonaniu LKS-u Czaniec, a dowodem było prowadzenie do przerwy 4:0. W drugiej odsłonie zespół gości strzelił szybko bramkę po indywidualnej akcji jego z zawodników, a kilka chwil później nie fortunnie interweniował Jakub Wesołek i wpakował piłkę do własnej bramki. Czanieccy juniorzynastawilisię na kontrataki ale nie potrafił sfinalizować akcji choćby jednym golem po przerwie.

17 kolejka Ligi C1 Trampkarzy Starszych Gr.1:
LKS Czaniec
- KS Bestwinka 1:1(1:1)
0:1 -? ??
1:1 - Waldemar Wolf, asysta: Sebastian Wiśniowski

Skład: Gałosz - Chowaniec, Stańczak, Mazgaj, Konrad Stwora,Wolf, Wiśniowski, Papież, Kawalec, Rozmus, Romik
Grali także: Mrowiec
_____________________________________________________________________________________________________

4:2 - Jakub Wesołek sam.

Skład: Dwornik - Handzlik(46. Wolf), Wesołek, Kolber Karol, Kolber Bartłomiej - Marczak Daniel, Marczak Krzysztof, Kolber Patryk, Gałuszka - Majdak, Adamus(60. Kamiński)

Żółte kartki po 17. kolejce:
5
- Patryk Kolber
4 - Damian Majdak
3 - Bartłomiej Kolber
2 - Karol Kolber, Alan Kamiński, Wojciech Gałuszka
1 - Damian Maga, Mateusz Gąsiorek, Marek Zontek, Daniel Marczak, Krzysztof Marczak

Kilka minut po zakończeniu spotkania trampkarzy, swój mecz rozpoczęli juniorzy. Cel ? Trzecie zwycięstwo z rzędu! Spotkanie od początku świetnie ułożyło się dla naszej drużyny. Już w drugiej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, kapitana naszej drużyny, Bartłomiej Kolbra udało się uzyskać prowadzenie. Dobrze akcję zamknął niezawodny Damian Majdak. Pierwsza część spotkania ewidentnie należała do naszej drużyny. Kilka minut później akcję indywidualną przeprowadził Wojciech Gałuszka i było już 2:0. Można powiedzieć że te dwa pierwsze ciosy trochę zachwiały rywalem. Jednak to co działo się w kolejnych minutach ostatecznie położyło go na deski. W 22 minucie w roli głównej ponownie okazali się bohaterzy z pierwszych minut. Gałuszka świetnie zagrał prostopadle do Majdaka, a ten z zimną krwią wykorzystał sytuację. 3:0 ! W 30 minucie nasi zawodnicy rozegrali chyba najlepszą akcję w spotkaniu. Świetnie podaniami wymieniła się trójka Marczak Daniel - Adamus - Gałuszka i na tablicy widniało już 4:0. Dopiero po tej bramce ożywili się zawodnicy z Bestwinki. Jednak i tak najlepszą sytuację stworzył sobie LKS Czaniec. Nieznacznie pomylił się jednak Majdak. W drugiej połowie, nasza drużyna będąca praktycznie pewna zwycięstwa spuściła trochę z tonu. Do głosu za to doszli nasi rywale. W 51 minucie zdobyli oni pierwszą bramkę. Po dobrej akcji z lewej strony swojego gola zdobył Michał Kujawa. Już minutę później mieliśmy szansę na powrót do stanu +4, lecz lepszym w sytuacji sam na sam okazał się bramkarz rywali. Zbyt spokojna gra naszych juniorów w drugiej połowie doprowadziła do kilku dobrych sytuacji rywala. Jedna z nich zakończyła się bramką. W 65 minucie niefortunnie tor lotu piłki, po dośrodkowaniu, zmienił dobrze grający tego dnia Jakub Wesołek. Ta niestety zmyliła Dwornika i wpadła tuż przy słupku. Po koniec spotkania Bestwinka miała jeszcze szansę na bramkę kontaktową. Świetnie strzał z wolnego wybronił jednak nasz bramkarz. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla naszej drużyny. Trzecie zwycięstwo z rzędu ! Przed naszą drużyną już tylko jedno spotkanie, w przyszłym tygodniu w Kaniowie. Trampkarze i juniorzy zmierzą się tam z lokalnym Przełomem. W tabeli juniorów rywale zajmują 3 miejsce, lecz nie zagrażają już bezpośrednio naszej drużynie!