1 kolejka Haiz IV ligi: Zapowiedź

Przed nami długo wyczekiwany start Haiz IV ligi śląskiej grupy II. Wiele klubów zrobiło tego lata kilka ciekawych transferów, do rozgrywek dołączyło kilka renomowanych klubów, a same rozgrywki zyskały sponsora tytularnego, od którego pochodzi nowa nazwa rozgrywek. Na sam początek sezonu zobaczmy jednak co nas czeka w pierwszej kolejce.

Zaczniemy od zwycięzcy poprzednich rozgrywek, któremu nie udało się jednak awansować z baraży do III ligi. KS Decor Bełk zawita w najbliższą sobotę u beniaminka rozgrywek, GKS-u Dąb Gaszowice. Goście powinni być zdecydowanym faworytem, ale gospodarze są na dzień dzisiejszy wielką niewiadomą. GKS Radziechowy-Wieprz czeka trudny i zarazem bardzo ciekawy mecz bowiem zmierzą się przed własną publicznością z MKS-em Lędziny. Podobnie trudne zadanie czeka nasz LKS Czaniec pomimo, że zagramy z beniaminkiem, Kuźnią Ustroń. Goście jednak solidnie się wzmocnili latem i mogą być czarnym koniem rozgrywek. Rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała zmierzą się w lokalnych derbach ze Spójnią Landek. Forma gospodarzy zależeć będzie od ilości wsparcia pierwszej drużyny, natomiast goście, którzy również wzmocnili swój skład latem, powinni być mocniejsi niż w poprzednim sezonie. Do ciekawego starcia dojdzie również w Wilczej. Zeszłoroczny beniaminek zagra z Unią Racibórz. Obie ekipy udowodniły w poprzednim sezonie, że są solidne dlatego też takiego meczu oczekujemy. Podobnie jeśli chodzi o starcie Beskidu Skoczów z Concordią Knurów. To również starcie solidnych ekip środka tabeli z poprzednich rozgrywek. Na koniec zostały nam dwa starcia nowych drużyn w naszej lidze. Beniaminek LKS Goczałkowice-Zdrój podejmie przeniesioną z grupy pierwszej ekipę rezerw Tyskiego Sportu. Ten mecz jest dla wielu niewiadomą, choć to gospodarze powinni być cichym faworytem tego pojedynku. I na koniec spotkanie zdegradowanej Polonii Bytom z beniaminkiem Odrą Centrum Wodzisław Śląski. Pojedynek byłych ekstraklasowiczów powinien zelektryzować kibiców i być wydarzeniem pierwszej serii gier. Jak będzie zobaczymy w sobotnie popołudnie. Drużyną pauzującą w tej serii gier będzie Drzewiarz Jasienica.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej inauguracji sezonu: