12 kolejka Haiz IV ligi: Zapowiedź

Przed nami kolejna, dwunasta już, seria gier w HAIZ IV lidze śląskiej grupie II. Kto ma szanse po tej kolejce zostać liderem, kto przybliży się do czołówki, a kto od niej oddali i kto zachowa spokój przed końcówką rundy jesiennej. Na te pytania poznamy odpowiedź po weekendzie, a teraz zobaczmy jakie czekają nas spotkania.

Liderujący GKS Radziechowy-Wiperz będzie gościł na terenie beniaminka, Goczłakowic-Zdrój. Ekipa, której pomaga nasz reprezentacyjny obrońca, Łukasz Piszczek, zachwyca w ostatnich tygodniach. Powodem dobrej formy jest przede wszystkim bliska obecność "Piszcza", który leczy obecnie kontuzję i wspiera na każdym meczu swój rodzimy klub. Czy podobnie będzie w sobotę nie wiemy, ale Radziechowan czeka bardzo trudna przeprawa. Podobnie nie łatwe spotkanie czeka Decor Bełk, który zagra na terenie innego beniaminka, Kuźni Ustroń. Co prawda gospodarze przegrali przed tygodniem w Bytomiu, ale wrażenie zostawili bardzo dobre. Bełk będzie faworytem tego starcia, ale Kuźnia może się pokusić o niespodziankę.

Wspomniana Polonia Bytom podejmie Wilki Wilcza. Goście do niedawna uchodzili za czarnego konia rozgrywek, ale mają ostatnio sinusoidalną formę. Polonia jest cały czas na fali wznoszącej, więc powinno być faworytem, ale ekipa, której snajperem jest znany z ligowych boisk Zieliński, na pewno postawi trudne warunki.

Ciekawy mecz powinni obejrzeć w sobotę kibice w Czańcu. Podopieczni Macieja Żaka podejmować będzie rezerwy GKS-u Tychy, które w tym sezonie grają bardzo hokejowo, mając na tą chwilę bilans bramkowy 32:30. Nasz zespół wiele bramek nie strzela, ale mamy nadzieję, że w tej najbliższej strzeli jedną więcej od rywala.

Inne bardzo zacięte spotkanie czeka nas w Landeku. Aspirująca do gry w co najmniej podium, ekipa Spójni, zmierzy się z jednym z faworytów do mistrzostwa ligi, Odrą Centrum. Ktoś na pewno straci w tym meczu dystans do czołówki, a może nawet stracą go oba zespoły, remisując bezpośredni mecz?

Do derbowego starcia dojdzie w niedzielne popołudnie w Czechowicach. Rezerwy Podbeskidzia podejmą Drzewiarz Jasienica. Dla gości ten mecz będzie o tyle ważny, że bez trzypunktowej zdobyczy na boisku MRKS-u, mogą znaleźć się tuż na krawędzią, czyli strefą spadkową. A tak może się stać, bo będąca na pierwszy z zagrożonych miejsc, Unia Racibórz, zawita do Gaszowice i zagra derbowy mecz z miejscowym Dębem. Unia przed tygodnie wygrała, tak więc będzie chciała podtrzymać passę, mimo tego iż faworytem będą gospodarze. Podobnie jak Unia, na zwycięstwo lidze obecny outsider ligi, MKS Lędziny, który zagra na wyjeździe w Skoczowie. Beskid nie może sobie pozwolić na stratę punktową w tym meczu, bo przy złym zbiegu okoliczności, może wylądować nawet na przedostatnim miejscu w ligowej stawce.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań 12 kolejki HAIZ IV ligi śląskiej gr.II:

28.10.2017 r. (sobota)

LKS Czaniec - GKS II Tychy