13 kolejka Haiz IV ligi: Zapowiedź

Przed nami kolejna kolejka ligowych zmagań na czwartoligowych boiskach. Patrząc na panujące warunki atmosferyczne, pogoda będzie wyznacznikiem niemalże każdego z meczów tak więc można się spodziewać wyników, które zaskakiwać będą każdego. Zobaczmy co nas czego w nadchodzący weekend.

Liderujący Decor Bełk podejmie na własnym stadionie rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała. Bielszczanie są nieobliczalni w tym sezonie, ale to Bełk jest liderem, najpoważniejszym kandydatem do mistrzostwa i zdecydowanym faworytem tego starcia. Bardzo ciekawie powinno być w Radziechowach-Wieprzu. GKS podejmie Polonię Bytom. Znając specyfikę boiska i panujące warunki atmosferyczne, w Radziechowach będziemy oglądać mecz walki piłkarzy nie tylko ze sobą o futbolówkę ale także z boiskiem. Dodatkowym, przykrym faktem, jest informacja że mecz odbędzie się bez udziału publiczności co na pewno wpłynie na jakość tego widowiska. Sensem piłki nożnej jest gra dla kibiców, dlatego też to spotkanie będzie przeczyło ideologii prawdziwego święta piłkarskiego i róbmy wszystko aby takich spotkań było w przyszłości jak najmniej.

Nasz LKS Czaniec czeka trudny, wyjazdowy bój z Drzewiarzem Jasienica. Derbowe pojedynki rządzą się własnymi prawami, a w dodatku Jasienica potrafi grać z Czańcem na własnym stadionie. Tutaj będą decydowały detale.

Ciężki mecz także przed Spójnia Landek, która zagra na wyjeździe z rezerwami GKSu Tychy. Tyszanie w ostatnich dwóch spotkaniach mieli problemy w ofensywie, więc czekają na powrót swoje strzeleckiego eldorado. Landek liczy na kolejne zwycięstwo, które przybliży go do czołówki. Podobnie jak LKS Goczałkowice-Zdrój, który zawita u obecnego outsidera ligi, MKSu Lędziny. Goście będą nieznacznym faworytem, ale gospodarze w poprzednich grach dawali akces do tego, że ich forma idzie w górę.

Zawodzi ostatnio Odra Centrum. Tym razem beniaminek z Wodzisławia-Śląskiego zmierzy się w derbowym pojedynku z Dębem Gaszowice. Spotkanie to nie będzie miało faworyta, a wynik powinien oscylować wokół remisu. Równie ciekawie i równie wyrównanie powinno być w Wilczej. Wilki podejmą beniaminka, Kuźnię Ustroń. W ostatnim meczu Beskid Skoczów będzie gościł w Raciborzu. Unia powoli wychodzi z dołka, tak więc powinna być faworytem tego starcia. Jednak Beskid już w tym sezonie pokazał, że trzeba się z nim liczyć.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej 13 kolejki Haiz IV ligi śląskiej gr. II:

04.11.2017 r., godzina 13.00

Drzewiarz Jasienica - LKS Czaniec

Wilki Wilcza - Kuźnia Ustroń

GKS Radziechowy-Wieprz - Polonia Bytom (bez udziału publiczności)

MKS Lędziny - LKS Goczałkowice Zdrój

Unia Racibórz - Beskid Skoczów