2 kolejka Haiz IV ligi: Czaniec i Wilcza z kompletem

Druga seria gier Haiz IV ligi śląskiej grupy II za nami. Doszło w niej do kilku niespodziewanych wyników i już tylko dwie ekipy pozostały z kompletem punktów. To pokazuje, że w tym roku rozgrywki ligowe będą niezwykle wyrównane.

Zaczynamy od spotkanie naszego LKS-u ze Spójnią Landek. Goście po pierwszej kolejce zasiadali w fotelu lidera i po pokonaniu rezerw Podbeskidzia Bielsko-Biała przyjechali do Czańca pewni siebie. I tą pewność było widać podczas sobotniego starcia, jednak większym opanowaniem i wyrachowaniem w grze wykazali się podopieczni Macieja Żaka, którzy wypunktowali rywali 2:0, wygrywając drugi mecz w tym sezonie. Do kolejnego bardzo ciekawego starcia doszło w niedzielę w Wodzisławiu Śląskim. Zaliczana przez wielu do grona faworytów ligi Odra Centrum grała z czarnym koniem początku sezonu, Wilkami Wilcza. Goście dość niespodziewanie wygrali 1:0 i potwierdzili swoją bardzo dobrą dyspozycję na starcie rozgrywek. Czyżby popularne "Wilki" miały być czarnym koniem całych rozgrywek? Czas pokaże.

Kolejny słaby początek sezonu, podobnie jak przed rokiem, notuje mistrz poprzednich rozgrywek, KS Decor Bełk. Po remisie w Gaszowicach, tym razem Bełczanie polegli w Skoczowie z miejscowym Beskidem 3:1. Nie popisał się także wicemistrz poprzedniego sezonu, który po bardzo emocjonującym spotkaniu przegrał 3:2 w Raciborzu z miejscową Unią.

Zaskoczeniem na plus w minionej kolejce była postawa beniaminków z Ustronia i Goczałkowic. Obie ekipy przywiozły komplety punktów z niełatwych terenów, mierząc się z drużynami, które w poprzednim sezonie były zaliczane w poczet czołowych drużyn ligi. Kuźnia pokonała na wyjeździe MKS Lędziny aż 4:1, a Goczałkowice ograły 2:1 Drzewiarza Jasienica. Kolejny dobry występ zanotował inny beniaminek, GKS Dąb Gaszowice, który przed tygodniem urwał punkty Bełkowi, a tym razem zremisował 2:2 z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Na koniec kilka słów o kolejnym faworycie do końcowego triumfu. Zaskoczyła "lokomotywa" Bytomskiego Sportu, czyli nie owijając w bawełnę, Polonii Bytom. Tym razem Bytomianie rywalizowali w Tychach z rezerwami pierwszoligowego GKS-u i zdołali rozstrzygnąć losy tego starcia w ostatnich 15 minutach, kiedy to odrobili straty z nawiązką i wygrali w Tychach 2:1. Takie zwycięstwa kształtują zespoły, więc z pewnością Polonia wejdzie teraz na właściwe tory, choć patrząc na to jak nasza liga jest w tym sezonie mocna i wyrównana to pewnym możemy być tylko jednego, sporych emocji każdego tygodnia!

Poniżej pełne zestawienie wszystkich wyników 2 kolejki Haiz IV ligi śląskiej gr. II oraz aktualna tabela rozgrywek: