3 kolejka Haiz IV ligi: Zapowiedź

Sezon ligowy nabiera rozpędu i przed nami już trzeci weekend na czwartoligowych boiskach. Co tym razem przyniesie nam meczowy terminarz? Przeanalizujmy gdzie kibice powinni przeżywać największe emocje, a gdzie będą one troszkę mniejsze, choć to będą oczywiście tylko spekulacje.

Jako, że LKS Czaniec objął prowadzenie w ligowej stawce, to właśnie od podopiecznych Macieja Żaka rozpoczynamy przegląd nachodzących piłkarskich wydarzeń w Haiz IV lidze śląskiej grupie II. Nasz zespół czeka pierwszy w tym sezonie wyjazd do niepokonanego beniaminka, GKS-u Dąb Gaszowice. Spotkanie odbędzie się na specyficznym boisku w Piecach, na którym może wydarzyć się wszystko, ale nie możemy uciec od tego i nie uciekamy, że to Czaniec będzie faworytem tego starcia. Jedno jest pewno, czeka nas ciekawe widowisko. Teoretycznie łatwiej powinna mieć druga ekipa, która zgarnęła jak do tej pory komplet punktów, Wilki Wilcza. Popularne "Wilki" zmierzą się przed własną publicznością z rezerwami Tyskiego Sportu i również będą musiały unieść na swoich barkach rolę faworyta tego starcia.

Do bardzo ciekawego starcia powinno dojść w Radziechowach, gdzie zmierzą się dwie ekipy awizowane przed startem sezonu jako faworyci rozgrywek. Miejscowy GKS podejmował będzie Odrę Centrum Wodzisław Śląski. Oba zespoły przed tygodniem doznały goryczy pierwszej porażki, dlatego w tym meczu zrobią wszystko, aby nie popaść w mały kryzys już na starcie sezonu. W takim kryzysie wydaje się z kolei być ubiegłoroczny mistrz, KS Decor Bełk, którego czeka trzeci z rzędu wyjazd. Jednopunktowy dorobek Bełczan po dwóch pierwszych spotkaniach wydaje się być skromny, mało tego w trzeciej kolejce KS gościł będzie na boisku beniaminka, LKS-u Goczałkowice-Zdrój, który jak do tej pory zgromadził cztery oczka. Mimo wszystko to goście będą w tym starciu faworytem.

Do wyrównanych derbowych bojów dojdzie z kolei w Landeku i Skoczowie. Miejscowa Spójnia będzie mierzyć swoje siły z Kuźnią Ustroń i będzie to pojedynek ekip, które zdaniem wielu mogą w tym sezonie namieszać. Do Skoczowa natomiast zawitają rezerwy Podbeskidzia, które też rozpoczęły rozgrywki poniżej oczekiwań. Beskid jest za to na fali zwycięstwa z Bełkiem, dlatego też wydaje się być faworytem tego starcia. Chociaż pewnie tylko na papierze bo jak to bywa i będzie bywać w tym sezonie, po pierwszym gwizdku wszelkie statystyki biorą przysłowiowo w łeb.

Polonia Bytom odrodziła jak Feniks z popiołów w zeszłotygodniowym starciu z Tyskim Sportem i z pewnością będzie chciała podtrzymać passę i zaznaczyć wszystkim, że jej celem jest bój o trzecioligową rzeczywistość. Rywalem Polonistów będzie Drzewiarz Jasienica, który patrząc na start sezonu, ma jeszcze dość chwiejną formę. Taką formę ma także Unia Racibórz, choć z pewnością nastroję w Raciborzu są bojowe po pokonaniu GKS-u Radziechowy-Wieprz. Tym razem Uniści zagrają w Lędzinach, z miejscowym MKS-em, który musi się jak najszybciej obudzić, bo widząc poziom jaki prezentują zespoły na starcie rozgrywek, trzecia porażka z rzędu może spowodować zagoszczenie na dnie tabeli na dłużej.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań nadchodzącej, trzeciej serii gier w Haiz IV lidze śląskiej grupie II: