"Brakowało pewności siebie w ofensywie"

Przeprowadziliśmy wczoraj rozmowę z trenerem juniorów i trampakrzy, Maciejem Żakiem, który podsumował wczorajszy turniej, a także powiedział parę zdań o przygotowaniach do rundy rewanżowej naszej młodzieży.

bojler1949: Nie poszło dzisiaj naszej młodzieży. Ale trzeba powiedzieć, że brakło nie wiele aby juniorzy awansowali do półfinałów, a trampkarze zajęli miejsce na podium. Jak Pan oceni dzisiejszy turniej?

Maciej Żak: Tak, to prawda, nie był to wczoraj udany turniej w wykonaniu naszych drużyn. Urok piłki młodzieżowej jest taki, że czasem wychodzi wszystko, a kolejnym razem zupełnie nic się nie udaje. My trafiliśmy na ten drugi przypadek. Pomimo dużego zaangażowania, byliśmy spięci, nerwowi, brakowało pewności siebie w poczynaniach w grze ofensywnej. Efekt był taki, że strzeliliśmy tylko jedną bramkę w turnieju (juniorzy), a to stanowczo za mało by znaleźć się w półfinale. Szkoda, ale kolejny raz mogliśmy się przekonać że futsal to zupełnie inna dyscyplina sportu niż piłka nożna na "dużym boisku". Był to fajny przerywnik w tym trudnym i monotonny okresie przygotowawczym. Turniej wygrała drużyna, która najlepiej zaprezentowała się na czanieckiej hali, czyli Zapora Porąbka, gratulacje dla całego zespołu.

bojler1949: Jakie są plany na najbliższe tygodnie dla trampkarzy i juniorów? Poza treningami będą jakieś sparingi?

Maciej Żak: Jeżeli pogoda nie spłata nam figla, to już w tym tygodniu chciałbym wyjść na nasze treningowe boisko, bo każdy zawodnik czeka już z dużą radością na ten moment. Powoli wchodzimy w tzw. okres przygotowania specjalnego, a to oznacza że w dużej mierze będą dominować aspekty czysto piłkarskie. Mamy zaplanowane także gry kontrolne, m.in. z Cięciną czy Roczynami, i jeżeli tylko warunki atmosferyczne pozwolą będę na bieżąco dogrywał terminy tych gier.

bojler1949: Jak Pan oceni zmianę zasad rozgrywania rundy wiosennej którą wprowadził zimą Podokręg? Przypominam, że zrezygnowano z grupy mistrzowskiej i spadkowej, a grać będziemy rundę rewanżową. O awansie zaś decydować będą baraże.

Maciej Żak: To trochę niezrozumiała sytuacja, by w trakcie trwania rozgrywek zmieniać wcześniejsze ustalenia. Regulamin powinien być respektowany do końca danego sezonu, ale system mecz i rewanż uważam za najbardziej sprawiedliwy i przejrzysty. Nie przez przypadek to właśnie te zasady gry obowiązują w najlepszych ligach piłkarskich świata.