Bramkostrzelny weekend

Tabela rozgrywek ligowych IV ligi śląskiej coraz bardziej się rozciąga. Od początku sezonu wiele zespołów toczyło wyrównane boje co powodowało przeskoki w ligowej stawce o kilka pozycji z tygodnia na tydzień. W obecnej chwili coraz bardziej zarysowuje się nam liczba zespołów walczących o mistrzostwo, drużyny środka tabeli, a także ekipy najbardziej zagrożone spadkiem. Zobaczmy co wydarzyło się na czwartoligowych boiskach w miniony weekend.

Liderujący KS Decor Bełk nie miał problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa i pokonał rezerwy Podbeskidzia 3:1. Co prawda w pewnym momencie był remis 1:1, ale główny kandydat do mistrzostwa ligi, zgodnie z oczekiwaniami, zdołał przechylić losy meczu na swoją korzyść. Na drugie miejsce awansował nasz LKS Czaniec, który rozgromił na wyjeździe Drzewiarz Jasienica aż 5:1. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale podopieczni Macieja Żaka ani na chwilę nie spuścili z tonu, szybko odrobili straty i dobili rywala. Za tydzień w Czańcu czeka nas zatem pojedynek na szczycie z Decorem Bełk i już dziś ten mecz zapowiada się niezwykle interesująco.

Bardzo ważne zwycięstwo zanotował w weekend ekipa GKS-u Radziechowy-Wieprz. Trzecia siła ligi pokonała wysoko, bijącą się o mistrzostwo Polonię Bytom, aż 4:1. Ta wygrana potwierdziła, że ekipa z okolic Żywca cały czas będzie liczyć się w walce o najwyższe cele w tym sezonie. Zawiódł tym razem LKS Goczałkowice-Zdrój. Pod nieobecność Łukasza Piszczka, Goczały tylko zremisowały na boisku outsidera, MKS-u Lędziny, 1:1. Zawodu doznali także kibice Spójni Landek, która w niedzielne popołudnie przegrała z rezerwami GKS-u Tychy 1:0.

Wciąż nie może się przełamać za trzy punkty Odra Centrum. Niedawny lider zremisował tym razem z Dąbem Gaszowice 1:1. Goście wciąż mają najmniej porażek w IV lidze bo tylko jedną. Cenne zwycięstwo zainkasowały Wilki z Wilczej. Po meczu pełnym emocji w stosunku 4:2 pokonali Kuźnię Ustroń, która znalazła się tuż nad strefą spadkową.

Nie popisali się piłkarze Beskidu Skoczów, którzy polegli wysoko w Raciborzu aż 5:3. Mecz obfitował w emocje, ale ostatecznie przedostatnia ekipa ligi zdołała wygrać i zbliżyć się do bezpiecznej strefy, zagęszczając dolne rejony tabeli. Warto zauważyć, że Unia ma tylko trzy punkty mniej niż będący na 10 miejscu, pokonany rywal, Beskid Skoczów.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań minionej, 13 kolejki Haiz IV ligi śląskiej gr. II:

Drzewiarz Jasienica – LKS Czaniec 1:5

Odra Centrum Wodzisław Śląski – Dąb Gaszowice 1:1