Dajcie sobie jeszcze szansę!

Każdy zespół przeżywa w danym sezonie momenty lepsze i gorsze. LKS Czaniec po 12 spotkaniach bez porażki musiał uznać wyższość rywala w minioną środę. To musiało zaboleć, zwłaszcza, że strata do lidera z Bełku powiększyła się do dziewięciu oczek. Jednak los tak pokierował terminarzem rozgrywek w tym sezonie, że daje szansę szybkiej rehabilitacji. I taką będą mieć podopieczni Macieja Żaka już jutro bo zagrają na boisku wspomnianego lidera, KS-u Decor Bełk, o to aby dać sobie jeszcze szansę na powrót do walki o najwyższe cele.

Historia starć obu ekip sięga poprzedniego, trzecioligowego sezonu, kiedy to Bełk, jako beniaminek ligi, dwukrotnie rywalizował z naszym LKS-em. W Czańcu goście wygrali aż 4:0, natomiast w Bełku padł bezbramkowy remis. Jesienią tego sezonu, również w Czańcu, piłkarze Decoru okazali się znacznie lepsi od naszej ekipy wygrywając aż 5:0. Statystyki bezpośrednich meczów są więc bezlitosne, podobnie jak bilans starć Bełku przed własną publicznością w obecnych rozgrywkach czyli jedenaście zwycięstw, jeden remis i jedna porażka. Łącznie w całym sezonie Bełk zdobył już 60 punktów przy imponującym bilansie bramkowym 73-25. Nasz zespół w tym samym czasie zdobył 51 oczek przy bilansie bramkowym 40:24.

Jak wypadały oba zespoły w swoim ostatnich ligowych starciach? Wspominaliśmy o porażce naszego LKS-u z Iskrą Pszczyna 1:2, natomiast piłkarze Decor-u Bełk pokonali na wyjeździe Gwarek Ornontowice 3:1.

Gdybyśmy mieli się więc sugerować samymi statystykami to z pewnością wiary w sukces w jutrzejszym meczu byłoby bardzo mało. Jednak piłka nożna jest pięknym sportem także dlatego, że po pierwszym gwizdku wszystkie statystyki odkłada się na bok, a pozostaje tylko 90 minut weryfikacji formy na boisku. Nasz zespół pokazał już nie raz w tym sezonie, że trzeba się z nim liczyć, zwłaszcza w starciach wyjazdowych, tak więc nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki i mocno wierzyć, że to co wydaje się niemożliwe może stać się realne jutrzejszego popołudnia. A zatem do boju LKS, walczcie o każdy centymetr boiska! A wszystkich kibiców, którzy nie wybierają się jutro do Bełku będziemy informować na naszych portalach społecznościowych o najważniejszych wydarzeniach tego starcia. Bądźcie z nami!

13.05.2017 r., godzina 17.00, Bełk, 29 kolejka IV ligi śląskiej gr.II

KS Decor Bełk - LKS Czaniec

Sędziuje: Rafał Rokosz (Siemianowice Śląskie)

foto: BartFotoSport