"Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani"

Coraz większymi krokami zbliża się już pierwsza poważna inauguracja tego roku. W najbliższą niedzielę zagramy finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała. Naszym rywalem, będzie występujący w lidze okręgowej zespół Spójni Landek.

W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać z jednym z naszych najlepszych zawodników, Dawidem Nagim, o nastawieniu przed spotkaniem finałowym:

bojler1949: Zacznę od pytania jak Twoje zdrowie? Będziesz w pełni sprawny na niedzielny mecz z Landekiem?

Dawid Nagi: Niestety, ale zanosi się na to, ze nie wystąpię w tym spotkaniu. Uraz kolana okazał się być poważniejszy, niż na to wskazywało. Wszystko okaże się jednak w najbliższych dniach.

bojler1949: Przed nami Finał Pucharu. Nie będę wyolbrzymiał, że ten Puchar ma nie wiadomo jak wysoką rangę, ale fakt faktem jest to trofeum, które fajnie mieć w swojej kolekcji. Grałeś już w swojej karierze w podobnych meczach, gdzie o końcowym triumfie decydował wynik tylko jednego spotkania? Jeśli tak to jaki finał zapadł Ci najbardziej w pamięci?

Dawid Nagi: W zeszłym sezonie grając jeszcze w barwach Podebeskidzia rozgrywaliśmy mecz pucharowy właśnie z LKS Czaniec. Wtedy to akurat polegliśmy 0:1, ale bardzo dobrze pamiętam to spotkanie ze względu na to, ze wcześniej występowałem już w LKSie. Wtedy patrzyłem na to z sentymentem. Mam nadzieje ze w tym roku uda nam się z kolegami zdobyć to trofeum.

bojler1949: Jakie macie, Ty i drużyna LKS-u, nastawienie przed tym Finałem? Wiadomo, że Spójnia to zespół występujący o dwie klasy niżej, ale klasowych zawodników tam nie brakuje jak choćby dobrze nam znany Dawid Frąckowiak.

Dawid Nagi: Jak zaznaczyłeś wcześniej, decyduje tutaj wynik jednego spotkania, także musimy dać z siebie wszystko od pierwszych minut, być skoncentrowani i nastawić się na ciężki pojedynek. Zdajemy sobie sprawę ze w Spójni nie brakuje świetnych zawodników, jak choćby wspomniany Dawid Frąckowiak, ale w naszych szeregach również takich nie brakuje :)

bojler1949: Mając nadzieję na końcowym triumf zapytam jaki według Ciebie będzie złoty środek do zwycięstwa w niedzielę?

Dawid Nagi: Jest to pierwsze tak ważne spotkanie i poważny test dla nowej drużyny. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Na pewno nie zlekceważymy przeciwnika, opanowaniem i doświadczeniem w tych rozgrywkach wygramy ten mecz.

bojler1949: Dzięki za wywiad i powodzenia!

Dawid Nagi: Dzięki również.