Nowy terminarz Haiz IV ligi śląskiej grupy II

Można było się spodziewać, że tegoroczne rozgrywki w Haiz IV lidze śląskiej będą miały charakter niespodziewany i pełen zwrotów akcji. Nikt się jednak nie spodziewał, że jeszcze przed pierwszym gwizdkiem nastąpi tyle zaskakujących zmian. Wszystko zaczęło się od udzielenia zgody przez Śląski Związek Piłki Nożnej na grę w Haiz IV lidze śląskiej drużynie Bytomskiego Sportu czyli nowej Polonii Bytom. Ta zmiana spowodowała, że II grupa, w której występuje nasz drużyna, miała liczyć 17 zespołów i w każdej kolejce jedna ekipa musiała pogodzić się z przymusową pauzą.

O kolejnej małej rewolucji dowiedzieliśmy w czwartkowy poranek. Jak to często, w ostatnich latach, w Polsce bywa, szczególnie w niższych ligach, dopóki rozgrywki się nie rozpoczną do końca nie można być pewnym kto w nich na 100% wystartuje. Tak dzieje się i tym razem w naszej lidze. Otóż dwa dni przed rozpoczęciem rozgrywek Haiz IV ligi śląskiej z naszej ligi, z powodu problemów finansowych, oficjalnie wycofała się drużyna Concordii Knurów. Z tego też powodu nasza grupa w sezonie 2017/18 będzie liczyła 16 zespołów.

W związku z powyższą sytuacją zmianie uległ również terminarz rozgrywek Haiz IV ligi śląskie grupy II. Z najważniejszych informacji należy podać, iż żadna z 15 kolejek rundy jesiennej nie odbędzie się w środku tygodnia, a więc wszystkie mecze będą rozgrywane w soboty lub niedzielę. Pierwsza kolejka przewidziana jest na najbliższy weekend 12/13 sierpnia, natomiast ostatnia kolejka w tej rundzie odbędzie się 18/19 listopada. Do szczegółowego zapoznania się z nowym terminarzem Haiz IV ligi śląskiej grupy II zapraszamy na naszej stronie internetowej lub na stronie Śląskiego ZPN-u.