O spokój w dalszej części sezonu

To miał być mecz inaugurujący rundę wiosenną w Czańcu. Jednak 14 marca pogoda pokrzyżowała plany i zalane boisko nie nadawało się do gry. Dzisiaj, dokładnie miesiąc od pierwotnego terminu, rozegramy zaległy mecz 22 kolejki, mecz który zapowiada się bardzo interesująco.

GKS Jastrzębie to klub założony w 1962 roku. Drużyna ta, mimo swojego niedużego okresu istnienia, ma na swoim koncie dość okazałe sukcesy. Składają się na nie 14 miejsce w I lidze w sezonie 1988/1989 i 1/2 finału Pucharu Polski w sezonie 1975/1976. Ponadto, warto zaznaczyć, że GKS jeszcze niedawno, bo w sezonie 2008/2009 grał w I lidze. Od tego sezonu Jastrzębianie powoli wracają na swoje zasłużone miejsce i są beniaminkiem III ligi z aspiracją do gry o awans, bo przecież mając tak świetnych kibiców szkoda żeby ten klub marnował się w takiej lidze.

Na razie jednak GKS Jastrzębie, zajmuje w ligowej tabeli piąte miejsce z dorobkiem 44 punktów i bilansem bramkowym 40:28. Jastrzębianie w tym roku rozegrali cztery spotkania, trzy wygrywając i tylko raz, w minioną sobotę przegrywając, z rezerwami Górnika Zabrze 3:1. Goście w tym sezonie wygrali 13 spotkań, 5 zremisowali i 7 przegrali. Na wyjazdach Jastrzębie wygrało 5 spotkań, 2 zremisowało i 5 razy musiało uznać wyższość rywali.

Zimą GKS przeprowadził kilka roszad w składzie. Beniaminka III ligi opuścili Wojtków i Adamczyk, a także Sękowski i Łupiński, którzy zostali wypożyczeni. W zielono-czarnych barwach wiosną będą za to grać tacy zawodnicy jak Daniel Szczepan (Górnik Pszów), Oskar Mazurkiewicz i Kacper Kawula (obaj pozyskani ze szkół piłkarskiej w Jastrzębiu). Wzmocniono także sztab szkoleniowy, drugim trenerem został Tomasz Włodarek.

Nasz zespół, po sobotnim zwycięstwie 5:0 ze Skalnikem Gracze, z 37 punktami umocnił się na 9 pozycji w ligowej tabeli i zdecydowanie poprawił stosunek bramkowy, który wynosi 25:25. W cały sezonie mamy bilans 11 zwycięstw, 4 remisów i 9 porażek, w tym u siebie wygrywaliśmy 7 razy, raz remisowaliśmy i 3 razy przegrywaliśmy.

Na koniec, przejdźmy do historii pojedynków między oboma zespołami. W ostatnim pojedynku, w rundzie jesiennej obecnego sezonu, w Jastrzębiu lepszy okazał się zespół LKS Czaniec, wygrywając tamten mecz 1:0, a jedynego gola zdobył Daniel Fabisiak. Poniżej obszerny skrót z tego spotkania przygotowany przez nasz partnerski portal sportslaski.eu:

Poprzednio graliśmy ze sobą jeszcze dwukrotnie w pamiętnym dla nas sezonie 2011/2012, w którym to awansowaliśmy do III ligi. Najpierw w rundzie jesiennej wygraliśmy w Czańcu 2:0, natomiast w rewanżu polegliśmy w Jastrzębiu 2:1. Zatem wygraliśmy dwa z trzech potyczek z Jastrzębiem, a stosunek bramkowy z tych spotkań wynosi 4:2 dla LKS Czaniec.

Jak widać zapowiada nam się bardzo wyrównane spotkanie. Trudno jest wskazać faworyta tej konfrontacji, choć goście zanotowali dobry start sezonu, my natomiast mając dwa z rzędu wyjazdowe zwycięstwa, chcielibyśmy zobaczyć zwycięstwo naszego zespołu w Czańcu. Pełni więc nadziei, zapraszamy wszystkich kibiców na stadion LKS Czaniec przy ulicy Zagłębocze 9! Początek spotkania o godzinie 17.30! Do boju LKS!!!