Odrobili straty, pokazali charakter

Tak jak wspominaliśmy w zapowiedzi, sparingowy mecz z Wisłą miał być pierwszym poważnym testem dla podopiecznych Macieja Żaka. I taki też był. Mecz od samego początku ułożył się dosyć sensacyjnie bo po sześciu minutach przegrywaliśmy 2:0. Jednak w przeciągu całej pierwszej części spotkania to my mieliśmy zdecydowaną przewagę i lepsza kulturę gry. Znalazło to jednak dopiero odzwierciedlenie w drugiej części spotkania. W ciągu 10 minut między 49, a 59 minutą odrobiliśmy straty z nawiązką i wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do ostatniego gwizdka. Na uwagę zasługuje fakt, że dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Karol Lewandowski, który prawdopodobnie będzie naszym graczem w nadchodzącym sezonie. Sam mecz trzeba uznać za bardzo wartościowy, bo to że odrobiliśmy straty, nawet grając z rywalem niżej notowanym, świadczy o tym, że nasz zespół każdy mecz traktuje poważnie i potrafi pokazać charakter. Napawa to optymizmem przed startem ligi.