Pierwszy poważny sparing

Już jutro, 4 lutego, LKS Czaniec rozegra swój czwarty kontrolny mecz w tym roku. Naszym rywalem, będzie dobrze Nam znany zespół MKS Trzebinia Siersza.

Po porażce z Beskidem Andrychów i wygranych z Iskrą Pszczyna i Spójnią Osiek-Zimnodół, przyszła kolej na pierwszy poważny sparing tego roku. Wszak zespół Trzebini zajmuje 16 miejsce w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej. MKS w 17 rozegranych spotkaniach, zgromadził zaledwie 12 punktów, zdobywając 16, a tracąc 27 bramek. Goście nie mają więc powodu do optymizmu przed rundą rewanżową, na dodatek ostatnie 8 ligowych spotkań schodzili z boiska jako pokonani. Jednak nie należy lekceważyć tego rywala, który rozegrał już w tym okresie przygotowawczym dwa spotkania. Pierwszy, z liderem katowickiej okręgówki Tęczą Błędów, wygrany 3:2, a drugi, tydzień temu w Chełmku, z trzecioligowym Grunwaldem Ruda Śląska. Trzebinia przegrała tylko 3:2.

Zespół MKS-u jest Nam bardzo dobrze znany. Będzie to 14! sparingowa potyczka LKS Czaniec z Trzebinią. Pierwszy sparing oba zespoły rozegrały 25 lutego 2006 roku. Wygrał go zespół Trzebini 2:0. Jak do tej pory bilans tych sparingów jest mocno korzystny dla Nas. Z 13 rozegranych spotkań, wygraliśmy aż 9, dwa remisując i tylko dwa przegrywając. Bilans bramkowy wynosi 25:10 na korzyść LKS-u. Warto zaznaczyć, że ostatnią porażkę z tym rywalem zanotowaliśmy w lutym 2011 roku. Przegraliśmy wtedy 3:1. Natomiast kolejne 5 spotkań kończyło się triumfami LKS Czaniec, a zespół MKS w tych ostatnich meczach, zdołał Nam strzelić tylko 3 bramki.

Potyczki pomiędzy LKS Czaniec, a MKS Trzebinia Siersza, były zawsze swojego rodzaju wyznacznikiem formy jaką będziemy prezentować w danej rundzie, tak więc trzeba liczyć, że jutro odniesiemy kolejne zwycięstwo po dobrym meczu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00 w Chełmku na ulicy Krakowskiej 22. My, podobnie jak podczas ostatniego meczu sparingowego, postaramy się przeprowadzić dla Was RELACJĘ LIVE z tego sparingu! Serdecznie zapraszamy!