Podróż w nieznane

Wszyscy pamiętamy wiosenne, wyjazdowe potyczki LKS-u Czaniec na IV ligowych boiskach. Uchodziliśmy wtedy za niepokonanych i ogólnie w ciągu całego poprzedniego sezonu bardzo dobrze czuliśmy się w roli gości podczas ligowych rozgrywek. Początek obecnego sezonu przyniósł nam dwie domowe, zwycięskie potyczki, aż w końcu trzeb nam będzie udać się w podróż w nieznane, bo na obiekt w Piecach gdzie swoje spotkania rozgrywa beniaminek IV ligi, GKS Dąb Gaszowice.

Zespół z Gaszowic powstał dwa lata wcześniej niż nasz LKS, bo już w 1947 roku. Barwo jakie przybrał sobie ten klub to kolory biały i zielony. Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, GKS jest tegorocznym beniaminkiem po wygraniu klasy okręgowej Katowice II. Na finiszu ubiegłego sezonu Dąb wyprzedził Jedność 32 Przyszowice o trzy punkty o doczekał się historycznego w XXI wieku awansu do IV ligi. Wcześniejsze lata Gaszowice spędziły przede wszystkim w klasie okręgowej i A-klasie.

Gospodarze sobotniego starcia rozegrają już trzeci z rządu mecz na "własnym" stadionie. Do tej pory oba stoczone pojedynki kończyły się w identyczny sposób, remisami 2:2. A rywale nie byli byle jacy, bo był to mistrz ubiegłorocznych rozgrywek, KS Decor Bełk i czwarta ekipa poprzedniego sezonu, rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Podopieczni Macieja Żaka zagrają z kolei po raz pierwszy na wyjeździe w tym sezonie. W dwóch pierwszy, domowych pojedynkach udało się zgarnąć komplet punktów i pokonać Kuźnię Ustroń 1:0 oraz Spójnie Landek 2:0 co pozwoliło naszemu zespołowi wskoczyć na pozycje lidera w bieżących rozgrywkach.

Z pewnością musimy się spodziewać trudnej przeprawy w Piecach bo takie są pojedynki z beniaminkami, zwłaszcza we wstępnej fazie sezonu. Gaszowice wydają się być dobrze przygotowane do IV-ligowej rzeczywistości, ale chcąc się liczyć w rozgrywkach nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów w tym starciu. Dlatego trzymamy kciuki za naszych piłkarzy i mocno wierzymy w końcowy sukces! Bądźcie z nami na naszym fanpage-u na facebooku, gdzie będziemy Was informować o najistotniejszych wydarzeniach boiskowych sobotniego starcia i to w nieco lepszej jakości! Do boju LKS!

26.08.2017 r., godzina 17.00, Piece ul. Sportowa, 3 kolejka Haiz IV ligi śląskiej gr.II

GKS Dąb Gaszowice - LKS Czaniec

Sędziuje: Paweł Dziopak (Tychy)