Wygrywamy bez większych problemów

Pewnym zwycięstwem zakończyło się przedostatnie starcie sparingowe podopiecznych Macieja Żaka przed startującym niedługo sezonem wiosennym. Tym razem mierzyliśmy z Iskrą Klecza Dolna i wygraliśmy 3:0, ale trzeba przyznać, że to rywal zaprezentował się najsłabiej ze wszystkich dotychczasowych rywali sparingowych.

Od samego początku meczu było wiadomo, że tylko kwestią czasu jest zdobywanie kolejnych bramek przez nasz zespół. Zawodziła jednak skuteczność, co jest już dla nas pewnym standardem. To spowodowało, że w pierwszej odsłonie tego sparingu oglądaliśmy tylko jedną bramkę, która zdobył Piotr Świerczyński, finalizując indywidualną akcję. W drugiej połowie ze skutecznością było już trochę lepiej ale nie idealnie. Swoje okazje wykorzystali najpierw Kaleta, zdobywając bramkę strzałem głowa, oraz Woźniak, który wykorzystał sytuację sam na sam po zagraniu Wiśniowskiego. Doskonałej okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Paweł Kozioł, marnując rzut karny, a swoje okazje mieli jeszcze Woźniak i przede wszystkim Ilya, który sam mógł zdobyć przynajmniej dwa gole. Goście zagrozili naszym bramkarzom tylko dwa razy w ciągu całego spotkania. Raz nasz zespół uratował słupek, a raz zawodnik Kleczy uderzał niecelnie.

Cieszy kolejna towarzyska wygrana, a przede wszystkim pierwszy mecz tej zimy na zero z tyłu. W naszej grze widać coraz więcej pozytywnych aspektów co pozwala nam patrzeć z optymizmem na nadchodzącą rundę.

01.03.2017 r., godzina 17.30, Czechowice-Dziedzice

LKS Czaniec - Iskra Klecza Dolna 3:0 (1:0)

Bramki: Świerczyński, Kaleta, Woźniak

Skład LKS Czaniec: Majda (Kawaler) - Kaczmarczyk, Waligóra, Żak, Borak, Świerczyński, Jurczak, Kaleta, T.Kozioł, Nazdryn-Platniski, p.Kozioł oraz Woźniak, Palarczyk, P.Kolber, K.Kolber, Wiśniowski oraz  testowany zawodnik