Zapowiedź ósmej kolejki

Zmagania ligowe wracają po tygodniowej przerwie. Przed nami ósma seria gier, która zakończy pierwszą połowę jesiennych zmagań na IV-ligowych boiskach. Zobaczcie co nas czeka w najbliższy weekend.

Zaczynamy od starcia w Jasienicy, gdzie dotychczasowy, niepokonany lider Drzewiarz, zagra z Polonią Łaziska Górne. Goście wrócili już na właściwe tory i z pewnością będą chcieli pokrzyżować plany faworyzowanemu liderowi. Wicelider, GKS Radziechowy-Wieprz, zawita z kolei na boisku w Wiczej by tam zmierzyć się z miejscowymi Wilkami. Gospodarze już w tym sezonie pokazali, że są niewygodnym rywalem, ale trzy z rzędu porażki nie stawiają ich w najlepszej roli przed tym starciem. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Radziechów będzie niespodzianką. Nasza ekipa, po dwóch z rzędu porażkach, będzie miała w końcu szansę rehabilitacji i na to liczą kibice w Czańcu. Podopieczni Macieja Żaka zagrają bowiem z przedostatnią w tabeli ekipą Orła Mokre. Ciekawie zapowiada się starcie rezerw Podbeskidzia z LKS Bełk. Jedni i drudzy z meczu na mecz grają coraz lepiej i z pewnością oba zespołu powalczą w tym meczu o pełną pulę. Spójnię Landek czeka najłatwiejsze zadanie z całej czołówki bowiem zagrają na terenie outsidera ligi, Krupińskiego Suszec. Landek ten mecz powinien wygrać bez najmniejszych problemów. Gwarek Ornontowice podejmował będzie Szczakowiankę Jaworzno. Dwa solidne IV-ligowe zespoły stoczą z pewnością bardzo wyrównany bój, w którym trudno wskazać faworyta. Podobnie jak w starciach MKS-u Lędziny z Concordią Knurów oraz Unii Racibórz z Iskrą Pszczyna. Wszystkie te ekipy utrzymują podobny poziom, ale z pewnością każdą z nich stać na zgarnięcie kompletu punktów. Ostatnie starcie to pojedynek Beskidy Skoczów z Granicą Ruptawa, w którym gospodarze powinni dominować, choć goście na pewno łatwo się nie poddadzą.

Poniżej pełne zestawienie spotkań ósmej kolejki IV ligi śląskiej grupa II:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała - LKS Bełk 18 września, 15:00
Unia Racibórz - Iskra Pszczyna 17 września, 16:00