Zwycięstwa młodzieży!

Po ciężkich meczach w poprzednim tygodniu, dwie nasze drużyny przystępowały do pojedynku z Sokołem Hecznarowice. Trampkarze pokonali swoich rywali 2:1 (2:1), zaś juniorzy zwyciężyli 3:0 (1:0). Bramki dla naszych zespołów zdobyli: Szymon Trojak, Sebastian Wiśniowski (dla trampkarzy) oraz Damian Majdak x2 i Wojciech Gałuszka (dla juniorów).

Trampkarze swój dzisiejszych pojedynek zaczęli z wysokie „C”. Już na samym początku spotkania bramkę dla naszej drużyny zdobył Szymon Trojak. Jednak podobnie jak w ostatnim meczu, nasi zawodnicy nie cieszyli się zbyt długo prowadzeniem, ponieważ już kilka akcji później rywalom udało się wyrównać. Chwilę później wydawało się że będzie 2:1 dla LKS-u, jednak rywalizację sam na sam z Wiśniowskim wygrał bramkarz Sokoła. Co się odwlecze to nie uciecze – mówi popularne przysłowie i tym razem także się sprawdziło. W 33 minucie swoją bramkę zdobył Sebastian Wiśniowski.

Drugą połowę nasi zawodnicy zaczęli z podobnym zaangażowaniem jak pierwszą. Już w 5 minucie w świetnej sytuacji, po podaniu Papieża, znalazł się Rozmus jednak i tym razem świetnie spisał się bramkarz. Rywale w drugiej połowie praktycznie nie stwarzali żadnego zagrożenia. W naszej drużynie kilka sytuacji miał jeszcze Wiśniowski, jednak mecz zakończył się wynikiem 2:1.

11 kolejka ligi C1 Trampkarzy Starszych gr.1

LKS Czaniec – Sokół Hecznarowice 2:1 (2:1)

1:0 – Szymon Trojak

1:1 - ???

2:1 – Sebastian Wiśniowski

Skład: Gałosz – Chowaniec, Mazgaj, Stańczak, Tyrtania – Wolf, Papież, Trojak, Stwora Daniel – Wiśniowski, Rozmus

Zagrali także: Kawalec, Stwora Konrad

W drugim dzisiejszym spotkaniu juniorzy musieli sobie radzić bez podstawowe bramkarza – Wojciecha Dwornika. Zastąpił go dzisiaj Wojciech Romik. W porównaniu do pierwszego spotkania w rundzie w kadrze naszej drużyny pojawił się Wojciech Czarnecki a miejsce w podstawowym składzie wywalczył sobie strzelec bramki w poprzednim meczu – Daniel Marczak. I to dzięki nie mu między innymi padła pierwsza bramka. W 20 minucie został sfaulowany w polu karnym przez jedno z rywali. Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał na wapno. Karnego mocnym strzałem w lewy róg wykorzystał Majdak.

Na kolejne bramki, mimo kilku dobrych sytuacji musieliśmy czekać aż do ostatnich 20 minut. Najpierw świetną akcję przeprowadził Krzysztof Marczak i bramkę zdobył Wojciech Gałuszka, a później pewnie błąd obrony wykorzystał Majdak i ustalił wynik spotkania na 3:0. Nasi zawodnicy mieli jeszcze kilka sytuacji, jednak nie udało się im podwyższyć wyniku.