27 kolejka IV ligi: Zapowiedź

Dwa tygodnie czekali piłkarze większości IV-ligowych zespołów na powrót do ligowej rywalizacji. Warunki pogodowe spowodowały, że w maju piłkarze będą rywalizować co trzy dni i będzie tak niemal do samego końca sezonu. Dla kibiców szykuje się więc prawdziwa piłkarska uczta, a dla piłkarzy morderczy maraton w stylu najlepszych lig świata. Zobaczmy jednak najpierw co wydarzy się w najbliższej, 27 kolejce.

Liderujący KS Decor Bełk podejmie outsidera ligi, Krupińskiego Suszec i będzie to znakomita szansa dla lidera za rehabilitację po środowej porażce w zaległym meczu w Radziechowach. Nasz LKS czeka wyjazd na trudny teren w Ladneku i mecz ze znajdującą się na pograniczu strefy spadkowej Spójnią. Bardzo ciekawie zapowiada się starcie w Radziechowach, gdzie miejscowy GKS podejmie rewelacyjnego beniaminka, MKS Lędziny. Rezerwy Podbeskidzia, będą się na pewno chciały zbliżyć do czołówki, ale zadanie czeka ich nie łatwe ponieważ zagrają z nieobliczalną Unią Racibórz. Symulacja grupy spadkowej spowodowała, że doszło nam kilka drużyn bezpośrednio zainteresowanych walką o utrzymanie w lidze. Wśród nich jest Szczakowianka Jaworzno, która podejmie Drzewiarz Jasienicę. Goście złapali właściwy rytm gry i z pewnością będą chcieli go podtrzymać. Ciekawie będzie też w Łaziskach, gdzie miejscowa Polonia w walce o zapewnienie sobie spokojnej końcówki sezonu, zmierzy się z Beskidem Skoczów, który z pewnością łatwym rywalem nie będzie. Los Iskry Pszczyna jest już praktycznie przesądzony, natomiast Gwarek Ornontowice musi cały czas walczyć o ligowy byt. Dlatego goście z pewnością będą mocno zmotywowani. Podobnie jak Wilki Wilcza w starciu z Orłem Mokre. Goście po prostu muszą ten mecz wygrać. Ostatnie spotkanie to pojedynek Granicy Ruptawa z Concordią Knurów. Ten mecz będzie miał ogromne znaczenie w walce o utrzymanie obu ekip. Goście są w lepszej sytuacji, ale faworyta w tym meczu nie potrafimy wskazać.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań 27 kolejki IV ligi śląskiej gr. II:

Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Unia Racibórz 6 maja, 17:00
LKS Bełk - Krupiński Suszec 6 maja, 17:00