5 kolejka Haiz IV ligi: Zapowiedź

Patrząc na układ spotkań w piątej serii gier, na czoło wysuwa się pojedynek lidera, Wilków Wilcza z obecnym mistrzem IV ligi Decorem Bełk. W poprzednim sezonie wynik tego mecz byłby do przewidzenia, teraz jednak faworyta tego starcia trudno wskazać. To wszystko dlatego, że liga niezwykle się wyrównała, o czym wielu już zdążyło się przekonać. To zwiastuje tylko i wyłącznie sporą dawkę emocji dla kibiców naszej czwartoligowej rzeczywistości. Zobaczmy zatem co poza starciem w Wilczej, czeka nas w najbliższy weekend.

Piastującą pozycję wicelidera Odrę Wodzisław czeka trudna wyprawa do Raciborza na mecz z miejscową Unią. Gospodarze potrafią napsuć krwi rywalom z czołówki, zwłaszcza grając u siebie, dlatego w tym meczu trudno wskazać faworyta. Jedyny niepokonany jak do tej pory zespół, GKS Dąb Gaszowice, będzie podejmował na własnym boisku Kuźnię Ustroń. Starcie beniaminków z pewnością dostarczy emocji i być może gospodarze znajdą w końcu pogromcę, bo Kuźnia na pewno łatwo tego meczu nie odda. Do derbowego starcia dojdzie w Skoczowie. Spisujący się ponad miarę Beskid zagra ze Spójnią Landek, która mając spory potencjał oczekiwała więcej po starcie sezonu. Jedni i drudzy będą zatem dążyć do zwycięstwa, co zwiastuje nam świetne emocje. Podobnie jak w starciu naszego LKS-u Czaniec w Goczałkowicach. Beniaminek udowodnił już w tym sezonie, że nie łatwo się nie podda na czwartoligowym froncie, natomiast podopieczni Macieja Żaka są mocno podrażnieni ostatnimi niepowodzeniami i mocno liczymy, że tym razem zobaczymy drużynę z początku sezonu.

Bytomski Sport (Polonia Bytom) o kolejne ligowe punkty powalczy z nieobliczalnymi rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała. Dużo w tym meczu będzie zależeć od składu gości, ale Bytomianie tak czy inaczej powinni ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. Ciekawie będzie podczas kolejnych derbów w Radziechowach. Miejscowy GKS podejmie Drzewiarz Jasienica i w tym meczu wszystko jest otwarte bowiem obie ekipy grają ostatnio mocno w kratkę.

Wspominaliśmy już, że w tym sezonie nie ma w IV lidze słabych drużyn. Jednak ktoś musi ligową stawkę zamykać i w tym przypadku są to ekipy mające na pewno większy potencjał niż zajmowane w tabeli miejsce czyli MKS Lędziny i rezerwy Tyskiego Sportu. Obie ekipy zgromadziły do tej pory po punkcie i obie w tym derbowym starciu będą szukać okazji do pierwszej wygranej w tym sezonie.

Poniżej zestawienie wszystkich spotkań piątej kolejki HAIZ IV ligi śląskiej grupy II: