8 kolejka Haiz IV ligi: Ciasno w tabeli

Połowa rundy jesiennej już prawie za nami. Poza odwołaną jedną kolejką, w miniony weekend rozegrano ósmą serię gier. Po tych kilku spotkaniach na pierwszy rzut oka widać ogromny ścisk w ligowej tabeli, ale po kolei przejdźmy najpierw do poszczególnych spotkań.

Odra Centrum chciała podtrzymać serię i wygrać kolejny mecz.Jednak tym razem Drzewiarz Jasienica okazał się być zaporą nie do przejścia i gospodarze wygrali 1:0. Kolejne, okazałe zwycięstwo odnosi Decor Bełk, który po cichu wyrasta na głównego faworyta ligi. Tym razem mistrz poprzedniego sezonu ograł 5:1 Unię Racibórz. Podobnie wysoko wygrał wicemistrz, GKS Radziechowy-Wieprz. Jednak to spotkanie z naszym LKS Czaniec, jak już to komentowaliśmy, obfitowało w kontrowersje i wynik z pewnością nie jest adekwatny do potencjału prezentowanego przez oba zespoły.

Do najciekawszego pojedynku tej kolejki doszło w Landeku. Miejscowa Spójnia podejmowała rewelację startu sezonu, Wilki Wilcza. Goście prowadzili do przerwy 2:1, jednak ostatecznie Spójnia wygrała 4:2 i zdecydowanie awansowała w ligowej stawce. Inny bardzo ciekawy mecz został rozegrany w Ustroniu, gdzie miejscowa Kuźnia, przegrywając do przerwy z rezerwami Tyskiego Sportu 3:1, zdołali odrobić straty z nawiązką i wygrać ten mecz 4:3.

Nudnym remisem 1:1 zakończyło się spotkanie drużyn środka tabeli, Beskidy Skoczów z Goczałkowicami-Zdrój. Z kolei w pojedynku ekip z dolnych rejonów tabeli, rezerwy Podbeskidzia ograły MKS Lędziny 2:1. Spotkanie Dębu Gaszowice z Polonią Bytom zostało przeniesione na 25 listopada.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań ósmej kolejki HAIZ IV ligi śląskiej gr. II oraz aktualna ligowa tabela: