8 kolejka Haiz IV ligi: Zapowiedź

Aż dwa tygodnie muszą czekać kibice czwartoligowych klubów na śląsku aby ich piłkarze wrócili do gry na zielonej murawie. Okres oczekiwania wydłużył się przez fatalne warunki atmosferyczne, które uniemożliwiły granie w poprzednim tygodniu. Jednak tym razem prognozy są świetne, dlatego też czeka nas kilka bardzo dobrych gier w ramach ósmej kolejki.

Liderująca Odra Centrum uda się trudny teren w Jasienicy. Drzewiarz gra w tym sezonie w kratkę, ale w starciu z najlepszą obecnie drużyną ligi nie jest bez szans, wręcz przeciwnie. Trudna przeprawa czeka niepokonaną, jak do tej pory, ekipę Dębu Gaszowice. Beniaminek ligi miał w nadchodzącej kolejce grać w roli gospodarza, ale na wniosek policji gospodarzem meczu będzie Polonia Bytom. Poloniści są zaliczani do ścisłej czołówki i powinni być faworytem tego pojedynku. Również ciężki mecz czeka inny zespół, mający na swoim koncie 12 oczek tak jak Gaszowice. Wilki Wilcza zawitają w Landeku, gdzie zmierzą się z dobrze usposobioną Spójnią. Wynik tego meczu może oscylować wokół remisu, ale pewności co do tego nie możemy mieć. Podobnie jak w starciu naszego LKS-u Czaniec z GKS Radziechowy-Wieprz. Pojedynek trzeciej i drugiej siły poprzedniego sezonu powinien być hitem nadchodzącej serii gier. Zdecydowanie najłatwiejsze zadanie z czołówki czeka Decor Bełk, który podejmie u siebie Unię Racibórz. Gospodarze będą zdecydowanym faworytem, jednak ekipa z Raciborza potrafi sprawiać niespodzianki nawet najlepszym.

Do ważnego spotkania dojdzie w Skoczowie, gdzie Beskid podejmie LKS Goczałkowice-Zdrój. Skoczowianie będą chcieli wygrać żeby odskoczyć od dolnych rejonów tabeli, z kolei Goczałkowice liczą na przełamanie i wyczekują zwycięstwa. Podobnie jak Kuźnia Ustroń, która będzie podejmować Tyski Sport II. Beniaminek gra w kratkę, a w dodatku gra z zespołami rezerw do najłatwiejszych nie należy, dlatego tez piłkarze Kuźni muszą być mocno skoncentrowani, żeby nie popełnić łatwego błędu. Na koniec niedzielny pojedynek rezerw Podbeskidzia z MKS Lędziny. To będzie pojedynek drużyn z dołu ligowej stawki, dlatego też jedni i drudzy będą chcieli trochę uspokoić swoją sytuację w tabeli.

Poniżej pełne zestawienie wszystkich spotkań ósmej kolejki HAIZ IV ligi śląskiej gr.II: