Arek Januszyk odchodzi do... B klasy?!

Wiele wskazuje na to, że Arkadiusz Januszyk będzie kolejnym zawodnikiem, który w zimowym okienku transferowym opuści szeregi LKS Czaniec. Zawodnik od początku okresu przygotowawczego był na zaledwie kilku treningach, a w ostatnim tygodniu ani razu. Trener Wójcik, pytany ostatnio o sytuację Arka odpowiedział: "Arek Januszyk praktycznie od początku okresu przygotowawczego nie trenuje. Z moich informacji wynika, że chce reprezentować barwy klubu którego jest wychowankiem, a który obecnie rywalizuje w klasie B." Jak dowiedzieliśmy się, Arek trenuje już z Hejnałem Kęty, bo to o tym klubie mówił trener Wójcik.

Szczerze powiedziawszy to chyba wszyscy jesteśmy mocno zaskoczeni takim obrotem sprawy. Wszak ten dopiero 23-letni zawodnik chce zamknąć sobie takim ruchem drogę do poważnej piłki i to chyba raz na zawsze. Bo przecież o poważnej piłce na poziomie B klasowego Hejnału nie ma mowy.

Arek Januszyk w tym sezonie rozegrał w barwach LKS Czaniec 16 spotkań, przebywając na boisku łącznie 1086 minut. Było to drugie podejście do Naszego klubu Arka, ponieważ w sezonie 2012/2013, w pierwszym sezonie LKS-u w 3 lidze grał w Naszym klubie.

Sam trener Wójcik nie ukrywa, że odejście Januszyka byłoby dla niego sporym problemem: "Nie ukrywam, że rodzi to dla mnie problem gdyż był to jedyny lewonożny boczny obrońca w naszej kadrze (...)". I wydaje się, że sprawa jest już przesądzona, więc wypada Nam podziękować Arkowi za czas spędzony w LKS Czaniec i życzyć powodzenia na tej nowej drodze piłkarskiej. Bo o rozwoju w przypadku takiego przejścia nie może być mowy.