ˮChcę patrzeć w tabelę tylko przed siebieˮ

Poniżej prezentujemy wywiad z trenerem Mariuszem Wójcikiem, podsumowujący minioną rundę jesienną. Poza tym, trener Wójcik zdradza plany na okres przygotowawczy LKS-u Czaniec i składa życzenia Świąteczne i Noworoczne! Zapraszamy do lektury.

bojler1949: Jak zawsze miesiąc grudzień to czas podsumowań. Jak Pan oceni minioną rundę w wykonaniu LKS Czaniec? Z czego był Pan zadowolony, a co wymaga poprawy przed rundą wiosenną?

Mariusz Wójcik: Miniona runda, to zupełnie nowe doświadczenie. Po pierwsze poprzedził ją najkrótszy okres przygotowawczy w mojej pracy trenera trwający tylko 3 tygodnie, a rozegraliśmy 21 kolejek. Bardzo jestem zadowolony z ilości punktów jakie zdobyliśmy. Natomiast zbyt dużo bramek straciliśmy, a szczególnie zbyt mało zdobyliśmy i to priorytet na wiosnę 2015.

bojler1949: Przed sezonem sporo mówiło się o tym, że to może być ostatni sezon LKS-u w 3 lidze, tymczasem Nasz zespół spisuje się w bieżących rozgrywkach bardzo dobrze i dzięki temu czeka Nas w miarę spokojna zima. Jaki znalazł Pan złoty środek na tak dobre wyniki LKSu?

Mariusz Wójcik: Jestem zbyt ambitny by uważać, że nasze wyniki są szczególnie dobre. Natomiast złoty środek nie istnieje, istnieje tylko plan pracy, wizja i konsekwentna realizacja powyższych podczas systematycznej pracy na treningach.

bojler1949: W kuluarach mówi się, że zimą może dojść do kilku roszad w składzie LKS Czaniec. Która formacja wymaga największego wzmocnienia w okresie zimowym? Jakich zawodników będzie Pan testował w tym okresie?

Mariusz Wójcik: Na pewno potrzebujemy bramkarza bo to. że z jednym goalkeeperem ograliśmy 1/3 rundy po tym jak zostawił nas Rafał Zieliński możemy zawdzięczać Opatrzności. O innych zmianach za wcześnie mówić ale korekty będą. Osobiście jestem zwolennikiem stabilizacji, gdyż uważam że z tą grupą jesteśmy u początku wspólnej drogi.

bojler1949: Będzie Pan również zapraszał na treningi w okresie przygotowawczym juniorów z Naszego klubu?

Mariusz Wójcik: Zawsze zapraszałem wyróżniających się juniorów i nigdy z nich nie rezygnowałem. Przeważnie sami rezygnowali po dwóch tygodniach i proszę mi wierzyć że żaden trener nie zrobi nic z chłopaka któremu brakuje przede wszystkim samozaparcia, pokory i chęci do nauki. Na marginesie powiem że jest to najtrudniejszy okres w przygodzie chłopaka z piłką, przejście z piłki juniorskiej do seniorskiej. Znam wielu zawodników którzy mieli wiele rozegranych meczów w kadrach juniorskich Polski, a w seniorach w okręgówkach mieli problem zaistnieć. Juniorów którzy się wyróżniają, mają zapał, pokorę i cierpliwość zapraszam!

bojler1949: Który z zawodników, którzy grali w zespole LKS-u Czaniec jesienią, poczynił największe postępy i który zasługuje na miano objawienia tej jesieni w Czańcu?

Mariusz Wójcik: Wyznaję zasadę, że jestem trenerem sportu zespołowego i nigdy nie wyróżniam nikogo i staram się nie wyrażać publicznie krytycznych uwag indywidualnych. Takie klasyfikacje zachowuje dla siebie w głowie.

bojler1949: Wiemy, że mamy problem ze zdobywaniem bramek, czy zatem nad tym będziemy najmocniej pracować zimą?

Mariusz Wójcik: Jak powiedziałem wcześniej dołożymy wszelkich starań aby ten element zdecydowanie poprawić.

bojler1949: Jak będzie wyglądał okres przygotowawczy przed rundą wiosenną?

Mariusz Wójcik: Zaczynamy 12 stycznia. Będziemy pracować w hali, siłowni, terenie, oraz na orliku i boisku ze sztuczna nawierzchnią w Chełmku. Rozegramy w tym czasie dziesięć gier kontrolnych.

bojler1949: Jakie ma Pan oczekiwania wobec rundy wiosennej? Wiem, że to zweryfikuje boisko ale o jakie realnie miejsce możemy walczyć w rundzie wiosennej?

Mariusz Wójcik: Chcę patrzeć w tabelę tylko przed siebie. Realne są miejsca 9-5, każdy awans w tabeli będzie sukcesem, ale sukces musi mieć swoje realne podwaliny.

bojler1949: Przed Nami czas Świąteczno-Noworoczny. Czego by Pan sobie i wszystkim związanym z LKS Czaniec, życzył na te Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok?

Mariusz Wójcik: Życzę aby to był błogosławiony czas, abyśmy wszyscy cieszyli się z Narodzin Zbawiciela i swoimi ogniskami rodzinnymi. Natomiast na Nowy Rok życzę wszystkim jak najwięcej pozytywnych emocji i dumy z postawy z LKS CZANIEC.

bojler1949: Panu także spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wielu sukcesów z LKS Czaniec, dziękuję za wywiad.

Mariusz Wójcik: Również dziękuję.

fot. sportowasilesia.com