"Chcę wygrywać każdy kolejny mecz"

Na łamach naszego serwisu postanowiliśmy umieścić krótki wywiad z trenerem juniorów - Maciejem Żakiem. O tym aby się dowiedzieć m.in. jak będzie wyglądało przygotowanie na wiosnę czy jakie są cele wobec drużyny na tę rundę. Zapraszamy do lektury poniżej !

FIDEO: Jak Pan się czuje w roli trenera juniorów?

Maciej Żak: Praca trenera juniorów w naszym klubie sprawia mi dużo radości, daje możliwość rozwoju w tym zawodzie. Lubię pracować z młodzieżą, bo ten sport jest czysty, autentyczny, bez tej presji wyniku która towarzyszy piłce seniorskiej. Również zbieram cenne doświadczenie którego kupić nie można, a nie ukrywam że kiedy zakończę moja przygodę na boisku, zamierzam poświęcić się pracy trenerskiej. Planuję jeszcze w tym roku rozpocząć kurs UEFA A, który podniesie moje kwalifikacje.

FIDEO: Jak będzie wyglądał program przygotowania do rundy rewanżowej ? Co by Pan chciał dopracować w drużynie ?

Maciej Żak: Po okresie wprowadzającym, nasze przygotowania będą przebiegać standardowo, czyli skupimy się na przygotowaniu ogólnym, a potem przyjdzie czas na pracę kierunkową, więc aspekty czysto piłkarskie. Zawsze może być lepiej w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła, w najbliższej przyszłości chciałbym poprawić organizacje gry w ataku, bo jesienią opieraliśmy naszą ofensywę na indywidualnych umiejętnościach.

FIDEO: Jak jest z Waszą atmosferą w szatni i poza nią ? Kto jest największym żartownisiem ?

Maciej Żak: Uważam, że atmosfera jest dobra, jak w każdej szatni są gorsze i lepsze momenty. Decydującym czynnikiem są dobre wyniki, które budują te dobre relacje międzyludzkie. Wzajemny szacunek, cecha ta powinna towarzyszyć każdej szatni. Damian Majdak, to ten który najlepiej potrafi śmiesznym słowem rozluźnić tą naszą "atmosferę".

FIDEO: Kto ma największy wpływ na drużynę w szatni i na boisku ?

Maciej Żak: Są dwa typy charakteru które wiodą prym w grupie. Pierwszy to ten co werbalnie potrafi wpłynąć na zespół, u nas na pewno Damian Majdak czy kapitan - Bartek Kolber. Drugi to taki który swoją postawą na boisku poderwie resztę drużyny w trudnych momentach, Karol Kolber nigdy nie odpuszcza, tylko robi swoje tak aby każdy mecz zakończył się naszym zwycięstwem!

FIDEO: Jakie są wasze cele na ten sezon i tą rundę ?

Maciej Żak: Nie stawiam przed zespołem konkretnych celów, chcę wygrywać każdy najbliższy mecz, a tabela na koniec sezonu wszystko zweryfikuje, ona nigdy nie kłamie.

FIDEO: W jaki sposób chce Pan pomagać i zachęcać Naszych juniorów do treningów z pierwszą drużyna ?

Maciej Żak: Jest to jeden z najtrudniejszych tematów w naszym klubie. Ja staram się przy każdej okazji wskazywać właściwą drogę piłkarskiego rozwoju, ale to od samego zawodnika zależy najwięcej. Warunki jakie stworzył Pan Prezes w naszym klubie, powinny być wielkim magnesem dla każdego młodego zawodnika, bo III liga śląsko - opolska gwarantuje bardzo wysoki poziom sportowy i start do profesjonalnej kariery.

FIDEO: Czego by sobie Pan życzył w tym 2015 roku ?

Maciej Żak: Prywatnie, zdrowia dla całej mojej rodziny. Zawodowo, aby nasz mały-wielki LKS CZANIEC miał jak najwięcej powodów do radości w całym 2015 roku!

FIDEO: Bardzo dziękuje za poświęcony czas.

Maciej Żak: Dziękuje