"Ciężka praca i pokora dadzą sukces"

Witając w naszych szeregach Kamila Kurpiosa zadaliśmy mu parę pytań. Oto krótki wywiad powitalny z naszym nowym zawodnikiem.

bojler1949: Na początek pragnę oficjalnie przywitać Cię w LKS Czaniec! Jakie masz oczekiwania wobec tego transferu?

Kamil Kurpios: Witam wszystkich sympatyków drużyny LKS Czaniec.Jako młody zawodnik( najmłodszy w zespole) głównym moim celem jest rozwój piłkarski. Wiem że mam przed sobą dużo nauki ponieważ przejście z drużyn juniorskich do seniorów jest bardzo trudne. Dlatego staram się z każdego treningu, sparingu wyciągnąć jak najwięcej. Dużą pomocą służą mi starsi koledzy grający na mojej pozycji a mianowicie Maciej Żak i Dawid Gola za co chciałbym im podziękować.

bojler1949: W swojej dotychczasowej karierze występowałeś przede wszystkim w drużynach juniorskich LKS Zielonych Żarki i TS Podbeskidzie. Jaka jest różnica pomiędzy szkoleniem młodzieży w małym klubie, a dużej szkole piłkarskiej? Jakie to ma przełożenie na grę w seniorach?

Kamil Kurpios: Kariera to za duże słowo, przygoda z piłka lepiej tu pasuje. W Drużynie z Żarek stawiałem swoje pierwsze kroki piłkarskie, jednak ze swoimi rówieśnikami nie trenowałem za długo ponieważ szybko a mianowicie w wieku 13/14 lat dostałem zaproszenie na treningi z seniorami (IV liga).Od tego momentu z juniorami z LKS-u łączyły mnie tylko wspólne mecze gdyż wiek nie pozwalał mi grać w seniorach. Przed grą w Podbeskidziu występowałem również w drużynie juniorskiej Górnika Zabrze. W jednej jak i drugiej drużynie sposób szkolenia był bardzo podobny. Dużą wagę przykłada się do taktyki jak i do indywidualnego rozwoju, przez co młodemu zawodnikowi łatwiej jest wejść do drużyny seniorskiej.

bojler1949: Jesteś jeszcze młodym piłkarzem i wiele przed Tobą, ale nie ma co ukrywać, że w przypadku dobrych występów, LKS Czaniec będzie dla Ciebie tylko przystankiem w drodze do większej kariery. Jakie są Twoje marzenia piłkarskie?

Kamil Kurpios: Jak każdy młody zawodnik mam marzenia by grać w jak najwyższej klasie rozgrywkowej, wiem jednak że w dzisiejszym, świecie jest to bardzo trudne. W drużynie z Czańca mogę się rozwijać. III liga opolsko-sląskiej jest bardzo silna, wiec systematyczna gra w na pewno pomogła by mi stać się lepszym zawodnikiem. Nie pozostaje mi nic innego jak ciężka praca i pokora,bo tylko tak można osiągnąć sukces.

bojler1949: Już jakiś czas trenujesz z Naszym zespołem. Jak oceniłbyś LKS Czaniec jako drużynę i jako klub ogólnie?

Kamil Kurpios: Z zespołem z Czańca trenuje prawie od samego początku przygotowań.Klub oceniam pozytywnie, trenerzy jak i zawodnicy pomogli mi się szybko zaaklimatyzować, wiec mam nadzieje że dalsza współpraca przebiegnie pomyślnie a LKS Czaniec osiągnie dobry wynik na koniec sezonu.

bojler1949: Dzięki za wywiad i powodzenia!

Kamil Kurpios: Dziękuje i pozdrawiam.

fot.: kapustafoto