Czas wyrównać porachunki!

Dwa tygodnie oczekiwania na kolejne ligowe spotkanie to zdecydowanie za długo, zwłaszcza że sezon na boiskach czwartoligowych jest już w pełni. W miniony weekend nie graliśmy z powodu fatalnych warunków atmosferycznych, ale już w nadchodzącą sobotę czeka nas rekompensata tak długiej przerwy. Zagramy bowiem z wicemistrzem ubiegłego sezonu, GKS Radziechowy-Wieprz.

GKS Radziechowy-Wieprz został założony w 1947 roku, choć pod obecną nazwą występuje od sezonu 2012/2013. Wcześniej drużyna nosiła nazwę LKS Radziechowy. Z tym zespołem nie mamy jak na razie dobrego bilansu meczów oficjalnych. Pierwszy raz mierzyliśmy się w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN w czerwcu 2015 roku. Po dramatycznym meczu i golu wyrównującym w samej końcówce po 90 minutach był remis 1:1, dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, dopiero w rzutach karnych nasza ekipa zagwarantowała sobie prawo gry w finale. W poprzednim sezonie z GKS-em graliśmy dwukrotnie. Jesienią w Czańcu, Radziechowy ograły podopiecznych Macieja Żaka aż 3:0 i choć kontrowersji po tamtym meczu nie brakowało to zwycięstwo ekipy z okolic Żywca nie podlegało wątpliwościom. Trochę lepiej zaprezentowaliśmy się wiosną w spotkaniu wyjazdowym, gdzie zremisowaliśmy bezbramkowo.

Obecny sezon oba zespoły mają bardzo podobny. W ligowej tabeli tylko punkt więcej ma nasza drużyna. W ostatnim rozegranym meczu ligowym, dwa tygodnie temu, oba zespoły zremisowały. Radziechowy w Bełku 2:2, a nasz zespół u siebie z Polonią Bytom 1:1.

Jedyne czego po tym meczu możemy się spodziewać to dobrego widowiska. Mierzyć się ze sobą będą przecież dwaj kandydaci do mistrzostwa ligi, więc inaczej być nie może. Faworyta tego spotkania nie da się jednoznacznie wskazać, dlatego też nie podejmiemy się takiej próby. Liczymy jednak, że podopieczni Macieja Żaka nie zawiodą przed własną publicznością i powalczą o komplet punktów, który z pewnością jest w ich zasięgu. Mamy nadzieję, że będziecie jutro z nami! Zaczynamy o godzinie 16.00! Do boju LKS!

30.09.2017 r., godzina 16.00, Czaniec, ul. Zagłębocze 9, 8 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec - GKS Radziechowy-Wieprz

Sędziuje: Szymon Grabara (Sosnowiec)

foto: BartFotoSport