Miniony sezon LKS-u Czaniec w pigułce

Sezon 2016/2017 w wykonaniu naszych seniorów dobiegł już końca, warto więc zatem przejść do podsumowania tego co działo się przez ostatnie kilka miesięcy w naszym klubie. Podopieczni Macieja Żaka zakończyli rozgrywki na trzecim miejscu, spełniając tym samym przedsezonowe oczekiwania.

Miniony sezon rozpoczął się od serii pięciu z rzędu zwycięskich spotkań naszej drużyny, po których jedyny raz objęliśmy prowadzenie w ligowej stawce. Jednak pozycja lidera nie posłużyła nam dobrze i środkową część rundy jesiennej przeplataliśmy przegranymi i remisowanymi spotkaniami. Szczególnie bolesne były porażki przed własną publicznością z GKS-em Radziechowy-Wieprz oraz z KS Decor Bełk. Przełomowy okazał się mecz z outsiderem ligi, Krupińskim Suszec, który wygraliśmy nie bez problemów 1:0. Później nadeszły chyba trzy najlepsze jesienne spotkania w naszym wykonaniu, a zwłaszcza zwycięstwo 5:2 na trudnym terenie w Bielsku z rezerwami Podbeskidzia. Rundę jesienną zakończyliśmy na trzeciej pozycji, mając zaledwie punkt straty do lidera z Bełku.

Wiosna była dla podopiecznych Macieja Żaka o wiele trudniejsza. Na samym początku zaliczyliśmy wpadkę, remisując u siebie z Wilakmi Wilcza 0:0. Co prawda tydzień później zwyciężyliśmy pewnie w Skoczowie, ale to nie oznaczało, żadnego przełamania, ponieważ gra na własnym stadionie była dla nas wiosną udręką. Przy ulicy Zagłębocze 9 wygraliśmy tylko dwa spotkania. Zdecydowanie lepiej szło nam na wyjazdach, gdzie zdołaliśmy ograć przede wszystkim lidera i późniejszego mistrza ligi, KS Decor Bełk, 2:1 i było to chyba najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu w minionym sezonie, mimo, że pierwsze 15 minut tamtego meczu nie zwiastowało tak dla nas dobrego scenariusza. Ale zdołaliśmy potwierdzić charakter i przegrywając na trudnym terenie podnieśliśmy się i w końcówce przechyliliśmy losy meczu na własną korzyść.

Żal na pewno spotkań na własnym stadionie, bo gdyby skuteczność punktowania u siebie była równie dobra co na wyjeździe to z pewnością bylibyśmy teraz w trakcie barażów o awans do III ligi. Jednak miniony sezon, tak jak wspominaliśmy wcześniej trzeba uznać za bardzo udany w naszym wykonaniu i licząc na to iż nadchodzące rozgrywki będą jeszcze lepsze, zostawiamy Was z garścią statystyk z zakończonego sezonu ligowego 2016/2017 na boiskach IV-ligi.

LKS Czaniec w sezonie 2016/2017, IV liga śląska gr. II

Miejsce w tabeli: 3

Ilość punktów: 63

Bilans meczów ogółem: 18-9-7 (zwycięstwa-remisy-porażki)