Najtrudniejszy rywal tej zimy

W szóstym kolejnym towarzyskim spotkaniu w zimowym okresie przygotowawczym 2015, LKS Czaniec zmierzy się z II-ligowym MKS Kluczbork. Będzie to zdecydowanie najmocniejszy rywal, z jakim przyjdzie Nam się mierzyć tej zimy. Mecz zostanie rozegrany w Kluczborku o godzinie 18.00.

Zespół z Kluczborka to obecnie trzeci zespół II ligi, znajdujący się w strefie awansu na zaplecze Ekstraklasy. Nasi rywale zdobyli w 19 spotkaniach 36 punktów, 10 razy wygrywając, 6 remisując i tylko 3 razy schodząc z boiska jako pokonani. Stosunek bramkowy Kluczborka wynosi 26 do 11. Piłkarze MKS dość udanie zakończyli minioną rundę, zaliczając passę 9 kolejnych spotkań bez porażki.

Zespół z Kluczborka to dość młody klub. Bo tak można nazwać drużynę, która 30 czerwca tego roku będzie obchodzić 12-lecie swojego istnienia. LKS Czaniec, przypomnijmy istnieje już 66 lat! Jednak miasto Kluczbork ma już na swoim koncie spore sukcesy. Największym było zajęcie 6 miejsca w I lidze w sezonie 2009/2010, a także dojście do 1/8 finału Pucharu Polski w sezonie 2011/2012.

Nasi jutrzejsi goście rozegrali tej zimy już 6 sparingów. Cztery z nich wygrali, raz przegrali i raz zremisowali. MKS Kluczbork grał trzy towarzyskie spotkania z Naszymi ligowymi rywalami, pokonał 3:1 Małapanew Ozimek, wygrał 1:0 z Ruchem Zdzieszowice i zremisował 2:2 z Szmobierkami Bytom. Poniżej prezentujemy próbkę umiejętności Naszych rywali i skrót ich meczu sparingowego z Calisią Kalisz, wygranego 1:0:

Nasz zespół w dotychczasowych pięciu grach kontrolnych, trzykrotnie wygrywał, raz remisował i raz schodził z boiska pokonany. Jednak jutro czeka Nas najtrudniejsza przeprawa bo naprzeciw Nas staje zdecydowanie mocniejszy rywal. Trener Wójcik i jego podopieczni na pewno cieszą się na to spotkanie bo będzie to mocna weryfikacja poziomu, który w tym momencie prezentujemy. Mamy jednak nadzieję, że miło się zaskoczymy jutro, a LKS Czaniec sprawi niespodziankę w Kluczborku. Trzymajmy kciuki!

Będziemy się starać informować na bieżąco o wyniku tego spotkania. Początek już o 18.00!

fot.: katowickisport.pl