Niewygodny rywal na drodze LKS Czaniec

Po kolejnym tygodniu przygotowywań, w najbliższą sobotę 24 stycznia, zagramy kolejny mecz kontrolny w okresie zimowym. Tym razem rywalem LKS Czaniec będzie 10 zespół IV ligi Śląskiej, MKS Iskra Pszczyna.

Drużyna Iskry, po 15 ligowych kolejkach, ma na swoim koncie 18 punktów i stosunek bramek 19-26. Dziwić może słabsza dyspozycja w tym sezonie Iskry, wszak to zespół który przez ostatnie lata ocierał się o czołowe miejsca IV ligi, będąc wymienianym w gronie faworytów do awansu. Zespół przebudził się dopiero w końcówce rundy wygrywając dwa z ostatnich czterech spotkań, nie przegrywając żadnego. Trenerem Iskry Pszczyna jest dobrze znany w środowisku piłkarskim szkoleniowiec, były trener m.in.: BKS Bielsko-Biała czy ROW Rybnik, Jan Furlepa. Piłkarze Iskry treningi rozpoczęli 14 stycznia od testów biegowych i tzw.: "biptestów".

Z kolei Nasz zespół ma za sobą kolejny ciężki tydzień przygotowań. Wczoraj piłkarze LKS Czaniec mieli zajęcia aerobowe i wytrzymałościowe w hali. Dzisiaj, w ostatnim w tym tygodniu treningu, podopieczni Mariusza Wójcika będą trenować na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Chełmku. Początek treningu o 17:30.

Z zespołem z Pszczyny zawsze szło Nam jak po grudzie. Towarzysko, do tej pory spotykaliśmy się dwa razy. W lutym zeszłego roku przegraliśmy 0:1, natomiast w 2013 roku pokonaliśmy Iskrę 2:0. W sezonie 2011/2012, czyli pamiętnym sezonie Naszego awansu do III ligi, graliśmy dwukrotnie. Najpierw w Czańcu padł bezbramkowy remis, a w rewanżu polegliśmy 2:1. Reasumując, mierzyliśmy się do tej pory czterokrotnie, dwa razy wygrywała drużyna z Pszczyny, raz wygraliśmy My, a raz padł remis. W bramkach jest remis 3:3.

Trener Wójcik w jutrzejszym meczu nie będzie mógł skorzystać z Mrozka, Konackiego i Zakrzewskiego, którzy próbują swoich sił gdzie indziej. Ich sprawa wyjaśni się do końca miesiąca. Nie będzie też Jarosia, który wyjechał na testy do jednego z niemieckich klubów piłkarskich. Z pewnością po raz kolejny w składzie LKS-u będziemy obserwować grono testowanych zawodników.

Piłkarzom i trenerom życzymy jutro powodzenia i obyśmy się cieszyli z pierwszego zwycięstwa w Nowym Roku! A państwa zapraszamy na to spotkanie! Początek jutrzejszego sparingu o godzinie 11:00 w Pszczynie.

fot.: www.iskra.pszczyna.pl