Niewygodny rywal na przełamanie

Trzy z rzędu nie wygrane spotkania, styl który pozostawia wiele do życzenia i brak skuteczności. Te mankamenty z pewnością spędzają sen z oczu naszego szkoleniowca, Macieja Żaka, ponieważ nasz LKS znalazł się na pierwszym poważnym zakręcie w tym sezonie. Wszyscy czekają na przełamanie, dające impuls i mamy nadzieję, że nastąpi to już jutro. Zagramy jednak z Unią Racibórz, która przywołuje złe wspomnienia z poprzedniego sezonu.

W minionych rozgrywkach, dość niespodziewanie, dwukrotnie przegraliśmy z ekipą Unii. Jesienią w Raciborzu 2:1, po straconej bramce rozstrzygającej w samej końcówce meczu, a w maju tego roku 1:0 przed własną publicznością. W obu tych meczach zagraliśmy zdecydowanie poniżej oczekiwań, co nasi jutrzejsi goście potrafili skrzętnie wykorzystać.

Obecne rozgrywki są na chwilę obecną rozczarowaniem dla jednych i drugich. Jednak to goście zawodzą po całości i po aktualnej serii czterech z rzędu porażek, z ilością pięciu punktów, plasują się w strefie spadkowej, na przedostatnim miejscu. Tydzień temu Unia, po dramatycznym meczu, przegrała u siebie z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała, 2:3. Z kolei podopieczni Macieja Żaka szukają szczęścia, które nie może się do nich uśmiechnąć od jakiegoś czasu. Passa trzech z rzędu meczów bez zwycięstwa może być nieco myląca, bowiem dwa z nich zremisowaliśmy, w tym to ostatnie w Lędzinach 0:0. Jeśli jednak chcemy w tym sezonie myśleć o poprawieniu swojej lokaty względem ubiegłego roku, musimy zacząć regularnie punktować.

Mamy nadzieję, że zrewanżujemy się Unii Racibórz za porażki z tamtego sezonu, a przed wszystkim, że zobaczymy zespół walczący o każdy centymetr boiska, jak to było chociażby niedawno temu, w starciu z Polonią Bytom. Nie szukajmy już pretensji do zdarzeń na które nie mamy wpływu, a które w ostatnich tygodniach zaprzątają nasze głowy. Trzeba w końcu zagrać na miarę oczekiwać, zgarnąć komplet punktów i udowadniać na boisku swoją wartość. W to mocno wierzymy i mamy nadzieję, że będziecie nas wspierać w jutrzejszym meczu. Zaczynamy o 15.00! Do boju LKS!

14.10.2017 r., godzina 15.00, Czaniec ul. Zagłębocze 9, 10 kolejka HAIZ IV ligi śląskiej gr. II

LKS Czaniec - Unia Racibórz

Sędziuje: Marek Serwaczak (Zabrze)