"Osiągneliśmy zadowalający wynik w lidze i w pucharze"

Po zakończonym finałowym pojedynku piątkowego finału PP, nadszedł czas na podsumowania minionego sezonu. Dla portalu SportoweBeskidy.pl wywiadu udzialił Dyrektor Sportowy LKS Czaniec, Sławomor Tynka, który podsumował miniony i zapowiedział jaki będzie priorytet na kolejny sezon ligowy. Zapraszamy do lektury:

SportoweBeskidy.pl: Drużyna zakończyła rozgrywki w samym środku tabeli. Jak końcowy wynik odbierany jest w klubie?
Sławomir Tynka: Z dużym zadowoleniem i satysfakcją. Trener Ryszard Kłusek objął zespół pod koniec rozgrywek, bardzo duży wkład w wyniki miał trener Mariusz Wójcik. Fajna wiosna, przyzwoita jesień za nami. Wisienką na torcie była postawa zespołu w Pucharze Polski. Udało nam się awansować do finału rozgrywek Śląskiego ZPN.

SportoweBeskidy.pl: Zespół zarówno latem, jak i zimą przeszedł rewolucje kadrowe. Obraliście w klubie kurs na młodzież. Jak pan ocenia ten ruch oraz postawę pozyskanych zawodników?
S.T.: Nie wszyscy pozyskani spełnili nasze oczekiwania, niektórych III liga chyba przerosła. Będziemy się jednak trzymać obranego kursu. Uważamy, że to jest właściwa droga. Tak jak wspomniałem, osiągnęliśmy zadowalający wynik w lidze i pucharze. Zespół zdał zatem egzamin.

SportoweBeskidy.pl: Nowy trener i niesłychanie trudny przyszły sezon. Będziemy świadkami kolejnej przebudowy zespołu?
S.T.: Zmiany na pewno będą. Trzon zespołu zostanie na przyszły sezon. Do tego grona dokooptujemy nowych zawodników. Organizujemy treningi otwarte. Chcemy się skupić na młodych zawodnikach z naszego regionu. Będziemy szukać wśród chłopaków kończących wiek juniora, wśród chłopaków z Podbeskidzia, Rekordu, Górala Żywiec. Zgłaszają się także chętni m.in. z Gwarka Zabrze.
Żak, Gola, Łoś, Praciak, Kawaler, Rzeszutko, Fabisiak, Nowak, Gołuch, Hałat i Waligóra nadal będą grać dla Czańca. Reszta zawodników do okresu przygotowawczego przystąpi z „białymi kartkami”. Trener Kłusek oceni ich przydatność. Nie będzie sentymentów, jeśli pojawi się ktoś lepszy, to on zostanie. 4 lipca rozpoczynamy przygotowania. Kadrę chcemy mieć w połowie przyszłego miesiąca skompletowaną.

Ciekawostki:
- Najwyższe zwycięstwo – 5:0 ze Skalnikiem Gracze.
- Najwyższa porażka – 0:4 dwukrotnie z Polonią Bytom, raz z Odrą Opole.
- Bilans meczów derbowych – 2 zwycięstwa, 0 remisów, 4 porażki.
- Najlepszy strzelec – Bartosz Praciak – 10 goli.
- Najwięcej żółtych kartek – Dawid Gola – 10.
- Najwięcej minut – Dawid Nagi – 3031.
- Najczęściej wchodził z ławki – Daniel Gołuch – 13 razy.
- Najwięcej występów – Maciej Żak – 31.

LKS Czaniec: 10. miejsce, 52 punkty (15 zwycięstw, 7 remisów, 16 porażek), bilans bramkowy: 40-49.

źródło i oryginał tekstu: SportoweBeskidy.pl>>