Pierwsze akty udane

Pierwsze spotkania kontrolne, podczas zgrupowania w Ustce, mają już za sobą piłkarze LKS Czaniec. W sobotę, w spotkaniu z halowymi wicemistrzami Polski, Jantarem Ustka, nasi juniorzy zremisowali 2:2, natomiast dzisiaj podopieczni Ryszarda Kłuska pokonali IV-ligową Wiekowiankę Wiekowo 4:0.

Juniorzy szybko przegrywali 2:0, co było efektem długiej podróży i zmęczenia, jednak im dalej trwało spotkanie w Usteckiej hali sportowej tym podopieczni Macieja Żaka mieli coraz więcej do powiedzenia. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2, co jest spory sukcesem naszych juniorów. Już we wtorek kolejny sparing, tym razem już na sztucznej nawierzchni z zespołem juniorów z Pelplina.

Natomiast zespół seniorów od początku swojego starcia z Wiekowianką Wiekowo byli zespołem przeważającym, jednak gospodarze mądrze, cały zespołem bronili dostępu do własnej bramki. Jednak w drugiej połowie udało się sforsować szyki obronne rywala, a "worek" z bramkami się rozwiązał. Najpierw Kozioł przymierzył precyzyjnie z rzutu wolnego, później dwa razy dał o sobie znać Łącki, który wykończył dwie sytuacji. Przy pierwszej z nich asystował Kwaśniewski. Wynik ustalił Kozioł.

Cieszy kolejne pewne zwycięstwo, a przede wszystkim kolejny mecz bez straty gola. Przed nami teraz dwa dni ciężkich treningów i środowa potyczka z liderem III ligi pomorsko-zachodniej GKS Przodkowo.

LKS Czaniec – Wiekowianka Wiekowo 4:0 (0:0)
Gole dla LKS-u: Kozioł – 2, Łącki – 2

LKS Czaniec: Kawaler (Gałosz) – testowany zawodnik, Żak, testowany zawodnik, Borak, Kwaśniewski, Kozioł, Fabisiak, testowany zawodnik, testowany zawodnik, Łącki oraz Waligóra, Hałat, trzech testowanych zawodników
Trener: Kłusek