Piętnasta kolejka III ligi w pigułce

Za nami ostatnia ligowa kolejka tej jesieni. Działo się w niej sporo, a najważniejszymi wydarzeniami było objęcie pozycji samodzielnego lidera przez zespół Odry Opole i mecz kolejki u dołu tabeli. Zapraszamy do podsumowania piętnastej kolejki trzeciej ligi.

Zaczynamy od wspomnianego meczu kolejki, który odbył się w Rudzie Śląskiej. Wielu spodziewało się że Grunwald, po efektownej wygranej 5:3 z rezerwami Podbeskidzia, zgarnie kolejne trzy punkty w starciu z będącym w dołku Czańcem. Nasz zespół stanął jednak na wysokości zadania i po dobrym meczu wygrał 3:1.

Kolejna część spotkań rozpoczęła się o godzinie 13.00. W Zabrzu, rezerwy Górnika podejmowały outsidera LZS Piotrówkę. Wynik tego meczu to 1:1 co należy uznać za największą sensację ostatniej kolejki. Do Bytomia na mecz z Szombierkami zawitał zespół LKS Bełk i wygrał 2:0, zapewniając sobie zimową przerwę w pierwszej siódemce. Punkty stracił liderujący do tej pory Rekord, remisując w Chorzowie z rezerwami Ruchu 1:1. Sporo emocji było w Pawłowicach, gdzie miejscowy Pniówek ostatecznie wygrał 2:1 z rezerwami Podbeskidzia i zimę spędzi w gronie drużyn walczących nawet o mistrzostwo. Zapunktowały także Zdzieszowice, remisując 1:1 z GKS Jastrzębie.

Kolejkę kończyło hitowe starcie w Częstochowie, gdzie Skra podejmowała Odrę Opole. Goście stanęli na wysokości zadania, wygrywając spotkanie 2:0, co wobec potknięcia Rekordzistów, dało Opolanom pozycję samotnego lidera z przewagą dwóch punktów.

Spotkanie rezerw Piasta Gliwice z BKS Stal Bielsko-Biała zostało przełożone na 21 listopada.

Poniżej mamy dla Was pełne zestawienie wszystkich spotkań piętnastej serii gier trzeciej ligi śląsko-opolskiej:

Górnik II Zabrze 1-1 LZS Piotrówka
Konrad Nowak 49 - Mateusz Cieluch 45 (k)
Skra Częstochowa 0-2 Odra Opole
Przemysław Bella 13, Mateusz Peroński 90
Szombierki Bytom 0-2 LKS Bełk
Damian Olczak 2, Piotr Bysiec 83
Ruch II Chorzów 1-1 Rekord Bielsko-Biała
Adam Setla 15 - Mateusz Kubica 56
Grunwald Ruda Śląska 1-3 LKS Czaniec
Michał Brzozowski 52 - Dawid Hałat 8, 38, 83
Pniówek Pawłowice Śląskie 2-1 Podbeskidzie II Bielsko-Biała