"Podoba mi się kierunek nastawiony na młodzież"

Trener Ryszard Kłusek podsumował zgrupowanie, które w niedzielę nasi piłkarze zakończyli na naszych obiektach, a także zdradził kiedy możemy poznać nazwiska nowych piłkarzy LKS Czaniec. Wszystko to w krótkim wywiadzie, jakiego nasz trener udzielił portalowi SportoweBeskidy.pl:

"Zawodnicy zaliczyli dziewięć jednostek treningowych, rozegraliśmy dwa test-mecze. Był także czas na odnowę biologiczną i integrację. Czekam na decyzje personalne. 30 lipca mam urodziny, liczę na prezent ze strony działaczy (śmiech). Chciałbym mieć kadrę skompletowaną jak najszybciej – klaruje nasz rozmówca. – Podoba mi się kierunek pracy podjęty w Czańcu. Stawiamy na młodzież. W III czy IV lidze tak powinno być. Oczywiście młody zawodnik często boryka się z niestabilnością formy, dlatego w drużynie musi być trzech-czterech doświadczonych graczy. Ktoś drużynę musi trzymać w „garści.”"

Potwierdziły się także informacje jakie docierały do nas ze zgrupowania w Czańcu. Damian Nowak odniósł w piątek poważną kontuzję łękotki i co najmniej przez 4-5 tygodniu będzie musiał pauzować, a więc z jego usług trener Kłusek nie będzie mógł skorzystać w najbliższych grach kontrolnych oraz pierwszych meczach ligowych. Na drobne urazy narzekają także Szymon Waligóra i Daniel Gołuch, ale ich powinniśmy już zobaczyć na dzisiejszym treningu. Damianowi życzymy natomiast szybkiego powrotu do zdrowia!

Oryginalny tekst artykułu tutaj>>