Podsumowanie 30 kolejki

Dokładnie 30 kolejek ligowych już za nami. To tyle samo ile w poprzednich sezonach grali trzecioligowcy w całej lidze. W tym roku czeka nas jeszcze osiem emocjonujących kolejek.

Zacznijmy od kolejnej sensacji. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie Skalnika Gracze nad BKS, w miniony weekend kolejne punkty u siebie straciła Odra Opole, remisując 0:0 z Grunwaldem Ruda Śląska. Strata była o tyle bolesna, że Opolanie stracili prowadzenie w ligowej tabeli na rzecz Polonii Bytom, która wygrała w Ozimku 4:0. Punkty stracił po raz kolejki BKS, który zremisował u siebie 1:1 z rezerwami Ruchu Chorzów, a czwarte w tabeli Zdzieszowice, pewnie, 5:0 ograły rezerwy Piasta Gliwice.

Szybko odbudował się zespół GKS 1962 Jastrzębie, który wygrał w Częstochowie ze Skrą 3:0 i umocnił się na piątym miejscu. Tuż za ich plecami jest Bielski Rekord, który pokonał w małych derbach rezerwy Podbeskidzia 3:1. Na siódme miejsce wskoczyły rezerwy Górnika Zabrze, które 2:1 ograły Skalnik Gracze.

Najlepszy mecz tej kolejki odbył się w niedzielę, gdzie Szmobierki Bytom, przegrywając do przerwy z LKS Czaniec, zdołały wygrać mecz 2:1 i odnieść piąte zwycięstwo z rzędu.

Co działo się w dole tabeli? Walkę o utrzymanie z każdym meczem przegrywa Górnik Wesoła, który tym razem musiał uznać wyższość Pniówka Pawłowice i przegrał 2:0. Dystans do rywali gubi także Polonia Łaziska, bo wynosi on już cztery oczka. Polonia przegrała u siebie aż 3:0 ze Swornicą Czarnowąsy co jest sporym zaskoczeniem.

Poniżej pełny zestaw wyników 30 kolejki:

Małapanew Ozimek 0:4 Polonia Bytom (Dawid Cempa 3, Adrian Krysian 15, Damian Michalik 83, 86)
BKS Stal Bielsko-Biała 1:1 Ruch II Chorzów (Juraj Dančík 60 - Kamil Mazek 30)
TS II Podbeskidzie 1:3 Rekord Bielsko-Biała (Leszek Kuszmider 90 - Bartosz Woźniak 13, Adrian Olszowski 39, Andrzej Maślorz 70)
Ruch Zdzieszowice 5:0 Piast II Gliwice (Dawid Kiliński 25, Dawid Czapliński 42, 66, Mariusz Kapłon 62 (k), Jakub Czajkowski 80)
Polonia Łaziska 0:3 Swornica Czarnowąsy (Wojciech Scisło 7, Tomasz Jaworski 26, Bartosz Brzozowski 73)
Pniówek Pawłowice 2:0 Górnik Wesoła (Kamil Kostecki 45, 80)
Skra Częstochowa 0:3 GKS 1962 Jastrzębie (Damian Tront 45, Dawid Szwarga 51 (s), Wojciech Caniboł 90)
Szombierki Bytom 2:1 LKS Czaniec (Mateusz Śliwa 50, Piotr Makowski 65 - Dawid Hałat 31 (k))
Odra Opole 0:0 Grunwald Ruda Ślaska
Górnik II Zabrze 2:1 Skalnik Gracze (Dzikamai Gwaze 11, 44 - Zygmunt Bąk 78)

foto: szombierkibytom.com