Podsumowanie okresu przygotowawcznego

Zakończył się już okres przygotowawczy do sezonu 2015/2016 w wykonaniu naszych seniorów. Co prawda do pierwszego meczu, nasz zespół będzie miał jeszcze trzy jednostki treningowe, ale jest to już bezpośrednie przygotowanie do niedzielnego meczu ligowego z Pniówkiem Pawłowice. Miniony okres był bardzo burzliwy, a jego efekty poznamy już niebawem.

Przygotowania do sezonu 2015/2016 rozpoczęły się już...10 czerwca. Wtedy to trener Ryszard Kłusek przeprowadził pierwszą konsultację dla kandydatów do gry w naszym klubie. Takich testowych treningów było łącznie pięć (20.06, 24.06 i dwa 04.07). Po treningach testowych, 6 lipca zespół przystąpił do właściwego okresu przygotowawczego. W ciągu czterech długich tygodni nasi piłkarze odbyli przede wszystkim dwa zgrupowania na naszych obiektach (10-11 lipiec i 15-19 lipiec). Podczas całego okresu wyselekcjonowaliśmy kadrę 19 zawodników, która będzie reprezentować nasz klub podczas sezonu 2015/2016. Poniżej zdjęcie kadry zrobione w miniony poniedziałek:

Nazwiska nowych piłkarzy prezentowaliśmy już we wcześniejszym artykule, a na zdjęciu jest jeszcze zawodnik Maciej Móll, który najprawdopodobniej także zagra w naszym zespole w najbliższym sezonie.

Podczas okresu przygotowawczego rozegraliśmy aż dziewięć gier kontrolnych, w których wygraliśmy cztery spotkania (1:0 z Zagłębiem Sosnowiec, 3:0 z TJ Lokomotiva Petrovice, 4:0 z Kalwarianką Kalwaria i  2:1 z Cracovią II Kraków), zremisowaliśmy dwa spotkania (1:1 z Piastem II Gliwice i 3:3 z Porońcem Poronin) oraz przegraliśmy trzy mecze (4:0 z Okocimskim Brzesko, 4:1 z Niwą Nowa Wieś i 1:0 z Nadwiślanem Góra). Bilans bramkowy spotkań towarzyskich wyniósł 15:14.

Czekamy już zatem z niecierpliwością na pierwsze ligowe starcie tego sezonu. Wiele niewiadomych powinno się wyjaśnić, ale wydaje się, że zespół jest gotowy na walkę o ligowe punkty. Właściwą formę zweryfikują jednak mecze mistrzowskie. Pierwszy z nich już w najbliższą niedzielę, 9 sierpnia, na naszym stadionie o godzinie 16.00 podejmować będziemy GKS Pniówek Pawłowice Śląskie! Przypominamy, że w tym dniu podziękujemy także za 25 lat wspaniałej pracy na rzecz naszego klubu, Panu Wojciechowi Waligóra! Zapraszamy wszystkich na to spotkanie!

foto: SportSlaski.eu