Przełamać złą passę i wskoczyć do ósemki

Po zeszłotygodniowej kanonadzie naszego zespołu w Graczach i zwycięstwie 5:0 ze Skalnikiem, we wtorek trzeba było przełknąć gorycz kolejnej porażki na naszym stadionie. Tym razem pogromcom podopiecznych Mariusza Wójcika był zespół GKS 1962 Jastrzębie. Przegraliśmy, ale woli walki naszym piłkarzom nie można odmówić. Martwi tylko fakt, że w tym sezonie nie wygraliśmy jeszcze na własnym stadionie i czas najwyższy to odmienić już w najbliższą sobotę.

Naszym rywalem będą rezerwy ekstra-klasowego Górnika Zabrze. Górnik to klub, który powstał 14 grudnia 1948r. i na swoim koncie liczne sukcesy, będąc obok Ruchu Chorzów, zdobywcom największej liczby mistrzostw Polski, bo aż 14. To oczywiście osiągnięcia pierwszego zespołu. Rezerwy Górnika Zabrze od zawsze tułały się po niższych ligach od IV ligi w dół. Jednak dwa lata temu PZPN przeprowadził reformę rozgrywek i rezerwy Górnika od tej pory grają na 3-ligowym froncie. W zeszłym sezonie zajęły one drugiej miejsce w grupie spadkowej, którą wygrał nasz LKS Czaniec.

W tym sezonie rezerwy Górnika Zabrze, po 25 rozegranych spotkaniach, zajmują w tabeli 8 miejsce z dorobkiem 39 punktów i stosunkiem bramkowym 45:33. Na taki bilans składa się 11 spotkań wygranych, 6 zremisowanych i 8 przegranych. Górnicy na wyjazdach rozegrali 12 spotkań i dokładnie po 4 wygrali, zremisowali i przegrali. W ostatniej kolejce Górnik pokonał u siebie GKS 1962 Jastrzębie 3:1.

Nasz zespół zajmuje w ligowej tabeli 9 miejsce z dorobkiem 37 punktów w 25 rozegranych spotkaniach i bilansem bramkowym 26:27. 11 spotkań wygraliśmy, 4 zremisowaliśmy i 10 razy musieliśmy uznać wyższość naszych rywali. Na własnym stadionie 12-krotnie, z czego 7 spotkań wygraliśmy, raz remisowaliśmy i 4 razy przegraliśmy. W miniony wtorek przegraliśmy we wspomnianym meczu z GKS 1962 Jastrzębie i czas już najwyższy wygrać spotkanie na własnym stadionie w 2015 roku.

Przybliżmy teraz historię pojedynków obu zespołów. Mierzyliśmy się do tej pory trzykrotnie, raz wygrał LKS Czaniec, 2:1 w Zabrze, a dwukrotnie wygrywali Zabrzanie, 2:0 w tamtym sezonie w Czańcu i 3:0 w rundzie jesiennej w Zabrzu, gdzie w składzie Górnika grało aż sześciu zawodników z pierwszej drużyny. Bilans bramkowy tych spotkań wynosi 2:6 na korzyść rezerw Górnika.

Czeka nas zatem kolejny bardzo trudny mecz na własnym stadionie. Stoczymy bowiem bezpośrednią walkę o 8 lokatę. LKS Czaniec dodatkowo będzie walczył o przełamanie serii dwóch z rzędu porażek na własnym stadionie. Zachęcamy więc aby wspierać nasz zespół w sobotnie popołudnie! Zaczynamy o godzinie 16.00! Do boju LKS!!!

foto: górnikzabrze.pl