Rezerwy Piasta lepsze na zakończenie sezonu

Niestety porażką zakończyliśmy ligowej rozgrywki na poziomie trzeciej ligi w sezonie 2014/2015. Rezerwy Piasta Gliwice pokonały LKS Czaniec 1:0, przez co spadliśmy na jedenastą pozycję w ligowej tabeli.

Spotkanie rozgrywane było w wysokiej temperaturze co było widać przez cały dzisiejszy mecz. Od początku jednak nasz zespół wyglądał lepiej. W 15 minucie Praciak miał dać prowadzenie naszemu zespołowi. Kwaśniewski idealnie dośrodkował na głowę naszego napastnika, ten strzelił z pięciu metrów, ale bramkarz gospodarzy kapitalnie obronił. Ta sytuacja była jedyną godną uwagi w pierwszych 45 minutach.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły rezerwy Piasta i przez całą drugą część dominowały. W naszym zespole widać było, że granie od połowy kwietnia w systemie sobota-środa-sobota, daje się we znaki, co w połączeniu z wysoką temperaturą dało efekt braku siły. Około 60 minuty "Piastunki" przeprowadziły dobrą akcję zakończoną strzałem z 16-metrów, który świetnie obronił Kawaler. W 72 minucie gospodarze przeprowadzili decydującą akcję. Lewy pomocnik Gliwiczan łatwo ograł na boku Gruszkę, zagrał prostopadle wzdłuż bramki, a Budzik wpakował piłkę do pustej bramki. W końcówce okazję na wyrównanie miał jeszcze Praciak, ale przeniósł piłkę nad bramką z pięciu metrów.

Szkoda, ale zabrakło naszym zawodnikom dzisiaj siły. Przegrywamy na koniec sezonu, ale nie rozmywa to ogólnego obrazu, bo zaliczyliśmy dobry sezon i utrzymaliśmy się na kolejny rok w trzeciej lidze! Przed nami jeszcze spotkania Pucharu Polski i warto powalczyć, aby osiągnąć historyczny wynik! Głowy do góry panowie!

Piast II Gliwice 1:0 (0:0) LKS Czaniec

Bramka: 72' Budzik

Żółta kartka: Piotr Kwaśniewski, Kubik -  Nowak

Skład PIAST II: Cifuentes - Doczekal, Paskuda, Hałgas, Budzik - Kubik, Iżvolt, Piotr Kwaśniewski, Czekański (78. Przemyk), Tomanek - Ciechański (46. Salak)

Skład LKS CZANIEC: Kawaler- Gruszka, Gola, Żak, Rzeszutko (66' Sobas)- Łoś, Hałat (87' Gołuch), Nagi- Kwaśniewski, Nowak- Praciak