Słów kilka o okresie przygotowawczym

12 stycznia LKS Czaniec rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej w III lidze Opolsko-Śląskiej. Pierwszy trening odbędzie się na orliku w Porąbce o godzinie 17.00. Wcześniej o godzinie 16.30 wszyscy spotkają się w klubowym budynku na stadionie LKS Czaniec.

Różnorodność treningów podopiecznych Mariusza Wójcika będzie duża, o czym świadczą słowa samego szkoleniowca z grudniowego wywiadu, jaki ukazał się na Naszej stronie: "Będziemy pracować w hali, siłowni, terenie, oraz na orliku i boisku ze sztuczna nawierzchnią w Chełmku". Widać w tej teorii odejście od, chyba już staromodnego stylu treningowego w zimie, czyli "suchego" biegania po górach. Kiedyś na pierwszych treningach dominowała piłka lekarska, teraz takich treningów jest już niewiele. I jak widać, ma to swoje duże zalety bo dzięki temu treningi są racjonalne, bardziej zrównoważone i zbilansowane.

Zobaczymy też, w jakiej formie w poniedziałek wrócą Nasi zawodnicy po okresie półtora miesiąca przerwy. Oczywiście, piłkarze mieli zrobione specjalne rozpiski przez trenera, ale mamy nadzieję, że czują już mocny głód piłki, odpoczęli i wejdą w ten okres przygotowawczy piorunująco.

Kogo na pewno nie zobaczymy w poniedziałek? Z klubem już w trakcie rundy jesiennej rozstał się bramkarz Rafał Zieliński i pomocnik Dawid Marek. Do tego grona, po zakończeniu jesieni dołączył napastnik Jan Pawlak. Czy na tym zakończy się lista nieobecnych? Trener Wójcik we wspomnianym wywiadzie mówił o szukaniu stabilizacji w składzie, ale patrząc na to iż Nasz zespół stanowią w zdecydowanej większości młodzi zawodnicy, można się spodziewać, że kilku z nich będzie szukało swojej szansy w testach u silniejszych drużyn. Jednak, koniec końców, nie należy się spodziewać wielu zmian w składzie LKS Czaniec na wiosnę. Czy pojawią się nowe twarze? Zapewne będzie kilku testowanych zawodników, wśród nich na pewno bramkarze bo to na tej pozycji mamy największą lukę do uzupełnienia. Co do innych wzmocnień, na pewno czas pokaże kto będzie w stanie zasilić szeregi LKS-u w 2015 roku.

Zapraszamy więc, wszystkich chętnych, którzy chcą zobaczyć trening LKS Czaniec w poniedziałek do Porąbki. My natomiast przez cały okres przygotowawczy, będziemy się starać na bieżąco informować Państwa, co dzieje się w Naszym klubie!