Soła Oświęcim zweryfikuje formę Czańca

Po dziewięciu grach towarzyskich przyszedł czas na ostatni tej zimy mecz kontrolny LKS Czaniec. Pięć zwycięstw, trzy remisy i tylko jedna porażka, to dorobek naszego klubu tej zimy. Już jutro o godzinie 11.00 zagramy z bardzo wymagającym rywalem, Sołą Oświęcim. Będzie to ponadto pierwszy sparing tej zimy na boisku trawiastym, a zagramy w Kobiernicach.

Soła Oświęcim to klub z bogatą tradycją, istniejący od 26 lipca 1919r. Jednak przez większość swojego istnienia, Soła była w cieniu lokalnego rywala z Oświęcimia Unii. Dopiero sezon 2010/2011 okazał się przełomowy dla Solan. W klub zainwestował bogaty inwestor, pozyskano sponsora „Kredyty Chwilówki” i Soła rozpoczęła swój marsz w górę, robiąc rok w rok awans do wyższej klasy, aż do sezonu 2013/2014. Wtedy to klub z Oświęcimia rozgrywał pierwszy sezon w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej i zakończył go na drugim miejscu, ustępując tylko Granatowi Skarżyska. Ten sezon jest bardzo podobny do poprzedniego. Soła zajmuje po 17 ligowych kolejkach drugie miejsce z dorobkiem 38 punktów i traci do prowadzącej Wisły Sandomierz tylko trzy oczka. Solanie jesienią zdobyli na ligowych boiskach 36 bramek, tracąc zaledwie 17. Szczególnie efektowny był finisz rundy w wykonaniu Oświęcimian, którzy w 5 ostatnich ligowych meczach zdobyli 13 oczek. Nie mamy pełnych wiadomości na temat sparingów rozgrywanych tej zimy przez Solan, jednakże wiemy, że nasz jutrzejszy rywal rozgrywał sparingi z zespołami z naszej III ligi. Z rezerwami Podbeskidzia wygrali efektownie 5:1, z Bielskim Rekordem przegrali 5:4, a także z rezerwami Górnika Zabrze, z którymi także przegrali 3:1.

Jak dotychczas LKS Czaniec i Soła Oświęcim spotykali się ze sobą trzykrotnie. Ostatni raz w lipcu 2014 roku triumfowała Soła 2:1. Poprzednie dwa spotkania kończyły się zwycięstwami LKS Czaniec odpowiednio 3:2 i 2:0. Bramki wynoszą więc 6:4 na korzyść Czańca.

Jak więc widać przez pryzmat różnego rodzaju statystyk, czeka nas jutro arcy trudny mecz z bardzo wymagającym rywalem. Jednak bardzo liczymy, że nasi piłkarze staną jutro na wysokości zadania i będziemy oglądać bardzo dobre widowisko, które mamy nadzieję zakończy się naszym sukcesem. Sam trener Wójcik tak wypowiada się na temat jutrzejszego rywala: „Soła Oświęcim to bardzo mocna drużyna mająca w składzie zawodników ogranych na szczeblu ekstraklasy, w oczywisty sposób będzie to spotkanie pewnym weryfikatorem w jakiej dyspozycji jesteśmy na dwa tygodnie przed ligą (…)” Jednak sam zapowiada walkę o zwycięstwo: „(…) W tym momencie bardzo ważny jest wynik sparingu więc zrobimy wszystko aby pokonać w sobotę rywala.” Trzymamy trenera za słowo i czekamy na dobre wieści z Kobiernic. Początek meczu o godzinie 11.00 i po raz pierwszy będziemy grać na boisku trawiastym.

A już za tydzień finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała. W niedziele 8 marca o godzinie 13.00 w Kobiernicach podejmować będziemy KS Spójnię Landek. Już teraz zapraszamy na to spotkanie!