Sprawdzian z rezerwami GKS Tychy o 13:30

Już jutro, o godzinie 13.30, a nie jak początkowo było ustalane o 11.00, LKS Czaniec rozegra piąty towarzyski mecz w zimowym okresie przygotowawczym tego roku. Po porażce, dwóch zwycięstwach i remisie, kolejnym rywalem podopiecznych Mariusza Wójcika będą rezerwy Tyskiego GKS. Spotkanie zostanie rozegrane na sztucznym boisku w Tychach na ulicy Edukacji 7. Obiekt znajduje się tuż obok budowanego, nowego stadionu GKS Tychy i prezentuje się następująco:

Początkowo mieliśmy grać z pierwszy zespołem trenera Tomasza Hajty, właśnie o godzinie 11:00, jednak o godzinie 11:30 GKS Tychy rozegra sparing z ekstraklasowym zespołem Cracovii Kraków, tak więc niemal pewne wydaje się, że przyjdzie się Nam zmierzyć z rezerwami. Mamy jednak nadzieję, że kilku zawodników z pierwszego składu weźmie udział w meczu z LKS. Na to samo liczy trener Wójcik, który podkreślał to w ostatnim wywiadzie dla portalu sportowasilesia.com: "Mam nadzieję, że kilku zawodników z kadry pierwszej drużyny (...) zostanie na mecz z nami, bo potrzebujemy już mocnego przetarcia...". Warto zaznaczyć, że samo spotkanie może rozpocząć się nieco wcześniej niż o 13:30, bo z przekazu trenera Wójcika wynika, iż piłkarze mają zacząć grać tuż po zakończeniu sparingu GKS Tychy-Cracovia Kraków.

Skoro więc mamy grać z GKS II Tychy, to przybliżmy nieco charakterystykę tego zespołu. Otóż rezerwy pierwszoligowca z Tychów, od 3 lat rozgrywają swoje mecze na poziomie ligi okręgowej Katowice gr.1. Zespół ten w tym roku spisuje się bardzo dobrze i po 15 ligowych kolejkach, przewodzi w tabeli rozgrywek z dorobkiem 34 punktów, 43 bramek zdobytych i tylko 16 straconych. Rezerwy Tyskiego GKS-u rozegrały już tej zimy 3 spotkania kontrolne i wszystkie wygrały. Z zespołem JUW-e Jaroszowice 6:1, z Leśnikiem Kobiór 5:0 i z jednym z Naszych ligowych rywali, Górnikiem Wesoła 2:1.

Oba zespoły już raz grały ze sobą kontrolnie. Było to 8 marca 2008 roku. Wtedy przegraliśmy z pierwszy zespołem GKS Tychy, na boisku w Kobiernicach, 2:0.

LKS Czaniec powinien jutro mieć do dyspozycji wszystkich piłkarzy. Pod znakiem zapytania stoi jedynie występ Szymona Waligóry, który leczy jeszcze drobny uraz. Nie zabraknie także całego grona testowanych piłkarzy i mamy nadzieję, że może już jutro poznamy pierwsze nazwiska nowych zawodników LKS Czaniec.

Pozostając z nadzieją, że w jutrzejszym meczu rezerwy Tyskiego GKS zagrają z Nami wzmocnione zawodnikami z pierwszej drużyny, zapraszamy do Tychów na 13:30. Co do ewentualnej RELACJI LIVE to nie chcemy pisać wcześniej, z uwagi na ostatnie problemy techniczne, więc jeśli taka będzie to poinformujemy o tym przed samym spotkaniem lub w trakcie.