Świetny mecz w Czańcu, Rekord poległ!

To był mecz co się zowie! LKS Czaniec, w ostatnim meczu przed własną publicznością w tym sezonie, pokonał 1:0 Rekord Bielsko-Biała!

Pierwsza połowa rozpoczęła się dość spokojnie i ospale. Oba zespoły długo się badały. W 13 minucie spotkania powinien być rzut karny dla naszego zespołu. Kwaśniewski nawinął obrońcę gości w polu karnym, a ten ręką wybił piłkę na corner. Sędzie nie użył jednak gwizdka. Chwilę później groźnie z jedenastu metrów uderzał Woźniak, jednak piłka po rykoszecie minęła bramkę. W 25 minucie padła jedyna bramka w tym meczu! Świetną kontrę rozegrała nasza drużyna. Praciak ograł obrońców i strzelił pewnie w długi róg, pokonując Górę! Ta sytuacja podrażniła gości, którzy mocno zaczęli atakować. Swoje okazje mieli Woźniak i Sobik, jednak dobrze ich strzały blokowała nasza obrona.Do końca przewagę miał Rekord, ale nasza defensywa grała dzisiaj naprawdę dobrze.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Rekordu, jednak Czaniec szybko wyrównał losy spotkania i oglądaliśmy pasjonujące widowisko z akcjami pod jedną i drugą bramką. W 58 minucie powinno być 2:0 dla Czańca! Najpierw strzał Kwaśniewskiego kapitalnie obronił Góra, a po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał Hałat, ale obrońcy wybili piłkę z bramki! Z biegiem czasu Rekord miał optyczną przewagę, ale to my groźniej atakowaliśmy. Po jednym z rzutów wolnych, Gola zgrał piłkę na piąty metr, ale ani Nowak, ani Praciak w nią nie trafili. Do końca oglądaliśmy ataki Rekordu i kontry Czańca, jednak goście potrafili dochodzić tylko do szesnastego metra. W ostatnich minutach piłkę meczową miał Kwaśniewski, któremu dograł Sobas.Jednak jego strzał wylądował na słupku bramki Rekordu, a chwilę później arbiter zagwizdał po raz ostatni w tym sezonie w Czańcu!

Ograliśmy dzisiaj bardzo mocny Rekord Bielsko-Biała i przerwaliśmy ich świetną passę siedmiu z rzędu zwycięstw! Cieszy dobra gra naszego zespołu i konsekwencja w grze obronnej! Brawo LKS!!! Przed nami dwa dni wolnego i ostatni mecz sezonu w sobotę w Gliwicach z rezerwami Piasta!

LKS Czaniec 1:0 (1:0) Rekord Bielsko-Biała

Bramka: 1:0 - Praciak 25 minuta.

Żółte kartki: Gola, Kwaśniewski, Fabisiak, Kawaler, Praciak - Żołna, Szędzielarz.

Skład LKS CZANIEC: Kawaler - Gruszka, Gola, Żak, Rzeszutko - Nagi, Hałat, Fabisiak, Kwaśniewski - Nowak (87. Sobas), Praciak.

Skład REKORD: Góra - Gaudyn, Profic, Rucki, Żołna - Sikora (46. Maślorz), Szędzielarz, Kubica (85. Małyjurek), Sobik - Olszowski (70. D. Rupa), Woźniak (46. Ł. Rupa). Trener Wojciech GUMOLA.