Trochę techniki i taktyki w Chełmku

W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy Naszych piłkarzy trenujących w Chełmku. Treningiem techniczno-taktycznym LKS Czaniec zakończył drugi tydzień treningów. Jutro kolejny test, sparing z Iskrą Pszczyna.

Na początku piłkarze rozgrzewali się w grupie. Ćwiczono z piłkami w parach, trójkach, a także w kole. Bramkarze trenowali indywidualnie z trenerem Robertem Kubiczkiem. Następnie trenerzy Wójcik i Bączek przeprowadzili kilka ćwiczeń stabilizujących. Tą część treningu zakończyła gierka na utrzymanie. Był też element rywalizacji, a mianowicie piłkarze podzielili się na dwa zespoły i wymieniali podania. Która drużyna pierwsza wymieniła 10 podań wygrywała. Przegrani robili po 10 pompek. Było przy tym sporo śmiechu ;)

Kolejna część treningu to symulacje akcji meczowych zakończone strzałami na bramkę. Tutaj mogliśmy obserwować kilka efektownych bramek. Następnie piłkarze ćwiczyli fragmenty gry 6 na 4 i 8 na 6. Trening zakończył akcent taktyczny i tzw. "przesuwanie".

Podopieczni trenera Wójcika spędzili na boisku nieco ponad dwie godziny. Trenowało 18 graczy, w tym dwóch bramkarzy. Już jutro o godzinie 11:00 w Pszczynie rozegramy sparing z Iskrą i będzie to dobry sprawdzian trenowanych elementów. Wszystkich kibiców zapraszamy także do przeglądania galerii z tego treningu.

Powiązana galeria: