Udana inauguracja młodzieży!

Wczoraj swoje pierwsze mecze na wiosnę rozegrali nasi trampkarze oraz juniorzy. Jak informowaliśmy wcześniej na naszym portalu, trampkarze zaczynają sezon od nowa i rozgrywki z jesieni się nie liczą. Tak więc swój pierwszy mecz rozgrywali u siebie z Rotuzem Bronów. Przeciwnicy postawili trudne warunki lecz to gospodarze ostatecznie wygrali to spotkanie 2:1. A gole dla trampkarzy zdobyli: Szymon Trojak i Sebastian Wiśniowski. Za to zwycięstwo należą się wielkie gratulacje młodszej grupy Macieja Żaka bo ten przeciwnik jeszcze dużo namiesza w lidze.

Natomiast juniorzy wybrali się na spotkanie 10. kolejki do Bestwinki. Podopieczni Macieja Żaka bez większych problemów rozprawili się z rywalem aż 4:0, a bramki zdobyli: Alan Kamiński, Damian Majdak, Wojciech Gałuszka oraz Daniel Marczak.

Już na początku spotkania przed polem karnym faulowany był Wojciech Gałuszka. Do piłki poszedł Bartłomiej Kolber i po jego dośrodkowaniu minimalnie z futbolówką minął się jeden z naszych graczy. Kolejne minuty to kolejne tworzone okazję przez naszych zawodników. Następną świetną okazje Czaniec miał ponownie po stałym fragmencie gry. Znów dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Bartłomieja Kolbra ale w tej sytuacji nie znacznie pomylił się Daniel Marczak.W 13 minucie "do trzech razy sztuka"! Po raz kolejny do piłki ustawionej na 30 metrze od bramki podszedł kapitan juniorów, który kolejny raz posłał dobrą wrzutkę w pole karne i tym razem piłkę z najbliższej odległości wpakował Alan Kamiński. Drużyna Macieja Żaka poszła za ciosem i trzy minuty później cieszyła się z dwu bramkowego prowadzenia! Do bramki po raz 13 w tym sezonie trafił Damian Majdak po dwójkowej akcji z Gałuszką. Następne minuty meczu to dalszy napór lidera rozgrywek - LKS-u Czaniec i kolejne trafienie. Akcję prawym skrzydłem zaczął Adamus, który podał do nieobstawionego Patryka Kolbra, który zaś podając do Daniela Marczaka zaliczył asystę. Popularny "Dziku" strzelił bramkę po rykoszecie od jednego z zawodników gospodarzy. W miedzy czasie swoją okazję zmarnował Jakub Wesołek, który był na minimalnym spalonym po dośrodkowaniu Bartłomieja Kolbra. Cztery minuty później, kapitalnym rajdem popisał się Gałuszka, który mijając po drodze kilku zawodników gospodarzy ustalił wynik spotkania na 4:0. Gospodarze za wszelką cenę chcieli zdobyć bramkę choćby honorową ale ich ataki kończyły się na naszych obrońcach lub uderzali na bramkę bardzo niecelnie. Bestwinka swoje najgroźniejsze sytuację tworzyła po stałych fragmentach gry. Jeden z nich w pierwszej połowie zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Gałosza.

W drugiej połowie nasza drużyna koncentrowała się na tym by nie stracić już gola. Warte odnotowania w drugiej odsłonie były sytuacje Wojciecha Gałuszki, który nie znacznie pomylił się strzelając z lewej nogi oraz Wojciecha Romika, który źle zabrał się z piłką w polu karnym i całą akcję skasował bramkarz gospodarzy. Końcówkę spotkania LKS Czaniec kończył w 10, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę dostał Bartłomiej Kolber. Drużyna gospodarzy w ostatnich minutach meczu miała jeszcze swoją okazję z rzutu wolnego ale piłka odbiła się od spojenia słupka z porzeczką i wyszła na aut bramkowy.

Ponadto w niedzielne przedpołudnie młodziki Michała Trojaka rywalizowały z Cukrownikiem Chybie. Mimo prowadzenia 2:0 nie udało się naszym maluchom dowieźć zwycięstwa do końca. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 ale podopiecznym Michała Trojaka i tak należą się ogromne brawa za postawę w tym meczu.
_____________________________________________________________________________________________________