"Zabrakło dyscypliny taktycznej i szczęścia"

A dzisiaj, jak emocje już opadły, porozmawialiśmy z trenerem Wójcikiem. Zapraszamy na wywiad:

bojler1949: Trudno cokolwiek dobrego powiedzieć o dzisiejszym meczu. Bądźmy szczerzy, zagraliśmy dzisiaj słabo zabrakło skuteczności i pomysłu na grę. Jak Pan opisze to spotkanie?

Mariusz Wójcik: Po takim meczu mówi się, że należy o nim jak najszybciej zapomnieć, ale przede wszystkim wyciągnąć wnioski. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się takiego obrazu gry gdyż zarówno gry kontrolne jak i mecz pucharowy napawały optymizmem, oczywiście to ja odpowiadam za to jak zespół wygląda na boisku, a w sobotę na tle rywala nie wyglądało to dobrze zarówno pod względem fizycznym jak i organizacji gry. Wiem natomiast, że zespół jest dobrze przygotowany i jest to mocny zespół dlatego nie mam wątpliwości, że ta drużyna jeszcze nie raz da kibicom powody do zadowolenia.Szkoda również, że w takim meczu jak ten wczorajszy brakło szczęścia mam na myśli spojenie po uderzeniu Fabisiaka. Gol na 1-1 mógłby dać zespołowi impuls i dzisiaj mielibyśmy zupełnie inne humory.

bojler1949: Wiemy jednak, że to porażki uczą najwięcej. Na rehabilitację będzie czas już za tydzień. Zdążymy podjąć próbę eliminacji błędów?

Mariusz Wójcik: Mam nadzieję, że podobnie jak ja, również moi zawodnicy wyciągną wnioski z tej lekcji pokory, a mam na myśli dyscyplinę taktyczną ponieważ straty bramek we wczorajszym meczu to konsekwencja nie realizowania przedmeczowych wskazówek, o których była mowa na odprawie i na takie podejście do obowiązków z mojej strony zgody nie będzie, nie pracuje przecież z amatorami. Oczywiście o szczegółach porozmawiamy w szatni. Uważam, że mamy mocną wyrównaną kadrę i po analizie błędów w przeciągu tygodnia pracy zrobimy wszystko by udowodnić że mecz z BKS był wypadkiem przy pracy.

bojler1949: Jakie zatem plany ma Pan an najbliższy tydzień?

Mariusz Wójcik: W poniedziałek odprawa pomeczowa oraz trening regenerujący, dla zawodników gających powyżej 45 min. i wyrównawczy dla mniej grających oraz odnowa biologiczna, bramkarzami zajmie się trener Kubiczek. Wtorek poświęcimy na motorykę również w formie gier ,środa taktyka czwartek wolny, a w piątek rozruch przedmeczowy.

bojler1949: Dziękuję i pozdrawiam.

Mariusz Wójcik: Dziękuję.