Zaczynamy walkę o Puchar!

Terminarz ligowy pozwala w tym tygodniu odpocząć od emocji związanych z III ligą. My jednak nie mamy wolnego i zagramy swój ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN. Naszym rywalem będzie zespół Unii Ząbkowice.

Nasi jutrzejsi rywale to klub założony w 1922 roku o barwach biało-niebieskich. Unia jest w tym sezonie beniaminkiem IV ligi gr.1 i właśnie ten poziom rozgrywkowy jest najwyższy na jakim ten klub grał. Zespół z Dąbrowy Górniczej, bo tam mieści się siedziba klubu, zajmuje w ligowej tabeli odległe 12 miejsce, z dorobkiem 27 punktów i bilansem bramkowym 44:49. W rozgrywkach ligowych, Unia w miniony weekend przegrała w Radzionkowie z liderującym Ruchem 2:0, a wcześniej zdołała u siebie pokonać Górnika Piaski 5:2. Ogólnie zespół z Ząbkowic dużo lepiej spisuje się na własnym stadionie, wygrywając na nim sześć spotkań, raz remisując i cztery przegrywając.

Jak nasz jutrzejszy rywal radził sobie do tej pory w tegorocznym Pucharze Polski? Unia Ząbkowice wygrała Puchar na szczeblu Podokręgu Sosnowiec, pokonując w finale, 3:0 Tęczę Błędów. Wcześniej Uniści wygrywali z Górnikiem Piaski (1:0), Zagłębiakiem Tucznawa (3:1) i  RKSem Grodziec (5:4).

Nasz zespół jak do tej pory w ligowych rozgrywkach radzi sobie nad wyraz dobrze, zajmując 10 lokatę z dorobkiem 48 punktów i bilansem bramkowym 39:43. W minioną sobotę pokonaliśmy 3:1 zespół Polonii Łaziska, jednak po błędzie z ilością młodzieżowców najprawdopodobniej przegramy ten mecz walkowerem 3:0. Tak więc jutrzejszy mecz będzie okazją do rehabilitacji dla naszego zespołu, choć trudno tak to nazwać, bo do gry naszej drużyny nie można się przyczepić.

W tegorocznej edycji Pucharu na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała, wygraliśmy w finale 3:1 z zespołem Spójni Landek. Wcześniej odprawialiśmy z kwitkiem zespoły Drzewiarza Jasienica (2:0), i LKSu Bestwina (3:0wo.).

Jutrzejszy pojedynek będzie pierwszy w historii starciem obu drużyn. Dla nas jest to już trzecia w historii wizyta na tym etapie rozgrywek Pucharowych i czas najwyższy przejść do kolejnej rundy. Na pewno nie będzie łatwo, bo Unia zrobi wszystko żeby sprawić niespodziankę i pokonać trzecioligowca, ale wierzymy, że nasz zespół będzie potrafił się zmobilizować w tym trudnym okresie i wygrać jutrzejszy mecze! Przypomnijmy, że w przypadku zwycięstwa zagramy z lepszym z pary, GKS Radziechowy-Wieprz : Piast II Gliwice. Zatem do boju LKS, zaczynamy o 17.30!

Poniżej mamy dla Was zestaw ćwierćfinałów Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN:

20.05.2015r. (środa) godz. 17.30:

Unia Ząbkowice - LKS Czaniec

GKS Radziechowy-Wieprz - Piast II Gliwice