Zagrać na nosie historii

Przed nami przedostatnia ligowa kolejka. Znamy już większość spadkowiczów, znamy też mistrza ligi, którym została w środę Odra Opole. Walka toczy się jeszcze o miejsca 7-8 premiowane prawdopodobnie utrzymaniem w trzeciej lidze. W tej walce od dawna nie bierze już udziału nasza ekipa i od tego czasu gra podopiecznych Macieja Żaka z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Szanse na utrzymanie stracił już także nasz dzisiejszy rywal, rezerwy Ruchu Chorzów i dzisiejszy mecz powinien być ładny dla oka, ponieważ zmierzą się dwie drużyny bez obciążenia psychicznego.

Chorzowianie w tabeli zajmują 11 miejsce z dorobkiem 34 oczek. W środę Ruch grał w Bielsku i ograł rezerwy Podbeskidzia 2:1, po dwóch golach w końcówce spotkania. Ruch to zespół, który wybitnie nie leży naszej ekipie. W trzech dotychczas rozegranych spotkaniach, Niebiescy byli górą trzy razy, zdobywając cztery gole i nie tracąc żadnego. Jesienią w Czańcu, Ruch wygrał 2:0. Najwyższy więc czas zmienić bieg historii. W Czańcu każdy liczy także na inne przełamanie, związane ze zwycięstwem, na które czekamy od kwietniowego zwycięstwa w Bielsku z BKS Stal.

I z taką właśnie nadzieją, zwycięstwa w dzisiejszym starciu, będziemy śledzić losy ostatniego wyjazdu na trzecioligowych boiskach naszego LKS-u Czaniec. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00! Do boju LKS!

foto: M. Bulanda (Niebiescy.pl)