Zapowiedź i obsada sędziowska 25 kolejki

Przed nami czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Za nim jednak przejdziemy do świętowania, czeka nas kolejna, ciekawie zapowiadająca się kolejka III ligi opolsko-śląskiej. Jako, że spotkania będą rozgrywane w Wielką Sobotę, godziny rozpoczęcia spotkań są różne, w zależności od potrzeb danego zespołu.

I tak granie 4 kwietnia rozpoczniemy o godzinie 11.00. Wtedy to Rekord Bielsko-Biała, będzie podejmował Szombierki Bytom. Goście chcąc zapewnić sobie spokojną wiosnę, muszą się pokusić o niespodziankę punktową w Bielsku. Bardzo dobrze spisujący się, GKS 1962 Jastrzębie, będzie podejmował przedostatni w tabeli Skalnik Gracze i wydaje się, że każdy inny wynik niż okazałe zwycięstwo gospodarzy będzie niespodzianką. Górnik Wesoła, który dzielnie walczy o ligowy byt i jest tej wiosny jeszcze niepokonany, zmierzy swoje siły z rezerwami Górnika Zabrze i nie ma co ukrywać, że losy tego meczu będą zależały od tego w jakim składzie wystąpią rezerwy ekstraklasowicza. Inny zespół rezerw, tym razem Chorzowskiego Ruchu, będzie podejmował Skrę Częstochowa, która już najprawdopodobniej wyleczyła się w marzeń o awansie do II ligi. Chorzowianom za to niedawno zajrzało w oczy widmo spadku, więc trzeba liczyć, że to oni będą dyktować warunki w tym spotkaniu.

O godzinie 12.00 rozegrane zostaną kolejne dwa spotkania. LKS Czaniec, po skromnej, ale jakże ważnej wygranej w Rudzie Śląskiej, będzie podejmował ostatni w tabeli Małapanew Ozimek i w tym przypadku również gospodarze powinni być pewni trzech punktów, ale trzeba wziąć po uwagę, że w tej lidze nie ma nic pewnego. Ciekawie powinno być w Rudzie Śląskiej, gdzie tamtejszy Grunwald, którego sytuacja robi się z tygodnia na tydzień co raz trudniejsza i który od 4 spotkań nie zdobył gola, będzie podejmował trzeci w tabeli zespół BKS Stal, który przyjedzie podrażniony remisem z Polonią Łaziska.

Czołówka zacznie rywalizację o godzinie 14.00. Pisząc czołówka mam namyśli dwie najmocniejsze drużyny w naszej lidze, a więc Odrę Opole i Polonię Bytom. Opolanie jadą do Gliwic na mecz z rezerwami Piasta, które już w zeszłym tygodniu pokazały w meczu z Polonią, że wzmocnione piłkarzami z ekstraklasy, mogą pokusić się o niespodziankę. Bytomianie z kolei jadą do Czarnowąsów, na mecz z tamtejszą Swornicą, która na własnym boisku potrafi uprzykrzyć życie. Czyżby zatem miała to być kolejka, w której liderzy potracą punkty? Czwarty w tabeli Ruch Zdzieszowice, podejmie Polonię Łaziska, która uskrzydlona remisem w Bielsku, na pewno łatwo tego meczu nie odda. I na koniec czeka nas jeszcze spotkanie, mocnych na wiosnę rezerw Podbeskidzia z Pniówkiem Pawłowice i nie ma co ukrywać, ale Bielszczanie powinni sobie spokojnie poradzić z rozbitym rywalem.

Poniżej pełna obsada sędziowska 25 kolejki:

BTS Rekord-TS Szombierki Bytom sędziuje: Bartosz Bielaś

GKS 1962 Jastrzębie-LKS Skalnik Gracze sędziuje: Marcin Zientek